חפש פניגן

אנאנד ק. שארמה

שותף

+1 202 408 4446

[email protected]

901 New York Avenue, NW Washington, DC 20001-4413

vCard

אנאנד שארמה עומד בראש קבוצת תחום המכאניקה של המשרד. הוא בעל ניסיון בכל ההיבטים של דיני הפטנטים, בדגש מיוחד על התדיינות משפטית בבתי המשפט המחוזיים של ארה"ב ובפני הוועדה האמריקאית לסחר בינלאומי (ITC) על פי סעיף 337, כמו גם בנושא ייעוץ אסטרטגי ללקוחות. במסגרת עיסוקו המקצועי הקיף תחומים טכנולוגיים רבים, לרבות טלפונים חכמים, מכשירים רפואיים, מערכות ניווט נוירוכירורגיות, קטרי רכבת, מערכות לשיקום מנועים, ייצור כבלים מרובי-תיילים, מכלולי לוחות בדיקה לענף המוליכים-למחצה, זיכרונות גישה אקראית דינאמית (DRAM), ציוד לקידוח בארות, וכן מכשירי צריכה חשמליים ואלקטרוניקה.


למר שארמה ניסיון מקיף בניהול שוטף של התדיינות משפטית בתחום הפטנטים ובפיתוח ויישום אסטרטגיות להתדיינות משפטית בנושא פטנטים. הוא בעל ניסיון ניכר בהופעה בבתי המשפט, לרבות בכל הקשור לזימון עדים והגנה על עדויות הנמסרות כתצהירים ובמהלך המשפט, הכנה והצגת טענות במסגרת שלב גילוי מסמכים, בהליך Markmanובמסגרת בקשות לפסק דין בהליך מקוצר, וכן בהשתתפות במשא ומתן להסדרי פשרה וגישור. מר שארמה ניסח מספר רב של חוות דעת בנושא יכולת קבלת פטנטים, תקפוּת פטנטים והפרת פטנטים, וכן בנוגע לבקשות לרישום פטנטים. בנוסף על כך, הוא מייעץ ללקוחות בכל הקשור לתכנון אסטרטגי בתחום הפטנטים, בנושאים כגון רכישת פטנטים, רישוי פטנטים ושיקולים קדם-התדיינות משפטית. 

מר שארמה מרצה לעתים תכופות על נושאים הקשורים לפטנטים, ונשא הרצאות בכנסים שאורגנו על ידי איגודים שונים מתחומי התעשייה והמשפט, לרבות ההתאחדות הארצית של לשכות עורכי-הדין, הקונפדרציה של התעשייה ההודית, וההתאחדות הארצית של חברות תוכנה ושירות. הוא מחברם של מאמרים בנושא קניין רוחני בהקשר של הודו, וצוטט לעתים קרובות בפרסומים של Law 360. מר שארמה משמש מרצה-אורח באוניברסיטת הרווארד ומלמד דיני פטנטים במכללה להנדסה ובבית הספר למשפטים של האוניברסיטה.

קרא עוד +

ציוני דרך

בעניין (Portable Electronic Devices and Related Software, 337-TA-721 (ITC. מייצג את HTC Corp. במסגרת חקירה בעניין ייבוא של מכשירי iPhones, iPodsו-iPads מתוצרת חברת Apple.
בעניין (Bulk Welding Wire Containers and Welding Wire, 337-TA-686 (ITC. הגן על החברות Hyundai Welding Companyו-Hyundai Welding Products, USA במסגרת חקירה בנושא ייבוא של תופי תיילים להלחמה.
LG Electronics USA v. Whirlpool Corp. (D. Del, ITC). הגן על חברת LG Electronics מפני טענות בנושא הפרת פטנט בקשר למקררים מתוצרתה.
בעניין Certain Probe Card Assemblies and Certain Tested DRAM and NAND Flash Memory Devices, 337-TA-621 (ITC. הגן על Phicom Corp. מפני טענות בנושא הפרת פטנט בקשר למכלולי לוחות בדיקה מתוצרתה.
הגן על חברת LG Electronics מפני טענות בדבר הפרת פטנט בקשר למכונות כביסה וייבוש בעלות ביצועים גבוהים מתוצרתה בבית המשפט של המחוז המערבי במישיגן, בבית המשפט המחוזי באיווה ובבית המשפט של המחוז הצפוני באילינוי.
Sofamor Danek v. BrainLAB GmbH (D. Colo.) ייצג את חברת Sofamor Danek בהשגת פיצויים וצו מניעה בגין הפרת פטנט בנושא מוצרים נוירוכירורגיים מונחי-דימות.
(SmithKline Beecham Corp. v. Colgate-Palmolive Co. (E.D. Pa. ייצג את חברת GlaxoSmithKline Beecham בהשגת פיצויים וצו מניעה בגין הפרת פטנט בנושא מברשות שיניים בעלות ראש גמיש.
Toter, Inc. v. City of Visalia (N.D. Cal.) ייצג את חברת Toter בהשגת פיצויים וצו מניעה בגין הפרת פטנט בנושא ציוד ממוּכּן להרמה משפת המדרכה.
Smith International, Inc. v. Gardes Directional Drilling, Inc. (S.D. Tex.) ייצג את חברת Halliburton בהשגת פיצויים וצו מניעה בגין הפרת פטנט בנושא טכנולוגיות לקידוח ישיר.
לפני כניסתו למקצוע עריכת הדין, עבד כמהנדס רכבי-חלל במרכז לטיסות חלל NASA Goddard Space Flight Center, בשנים 1992-1994.

מבחר פרסומים

 • מחבר-שותף.  “Navigating the New U.S. Patent Filing System,” Manupatra Intellectual Property Reports, Dec. 2011.
 • מחבר-שותף.  “USA, India Eagerly Awaiting U.S. Supreme Court’s Decision on Software and Business Method Patents,”Business Times, Nov. 2009.
 • מחבר-שותף.  “U.S. Patent Litigation: A Primer for Indian Companies,” Halsbury’s Law, Sept. 2008.
 • מחבר-שותף.  “U.S. Patent Litigation: A Primer for Indian Companies,” BombayChamber Review, April 2008.
 • מחבר-שותף.   “Destination: India,” Drug Discovery & Development, Aug. 6, 2007.
 • מחבר-שותף.   “Outsourcing R&D to India: Pitfalls to Avoid,” Patent Strategy & Management, Oct. 2006.
 • מחבר שותף. .Make Sure to Enlist Legal Help When Oursourcing," IndUS Business Journal, Oct. 2006"

פעילות מקצועית

 • American Intellectual Property Law Association (Sections on International and Foreign Law and IP Practice in India)

 • National Bar Association (Section on Intellectual Property)

 • North American South Asian Bar Association (Section on Intellectual Property; editor-in-chief of the NASABA IP Newsletter, 2010)

סמכות לייצוג בבתי משפט ולשכות עורכי דין

  מחוז קולומביה

  ניו ג´רזי

  ניו יורק

  משרד הפטנטים וסימני המסחר של ארה"ב

השכלה

  בית הספר למשפטים של ניו יורק

  1997 .J.D

  אוניברסיטת מרילנד, הנדסת מכונות

  1994 .B.S