חפש פניגן

אליוט סי. קוק

שותף

+1 571 203 2738

[email protected]

Two Freedom Square 11955 Freedom Drive Reston, VA 20190-5675

vCard

אליוט קוק עוסק במגוון תחומים משפטיים הנוגעים לקניין רוחני, הכוללים ליטיגציה של פטנטים, התנגדויות לפטנטים, תביעות פטנטים ומונטזציה (העצמת רווחים) של פטנטים.


מר קוק מתמקד בפיתוח אסטרטגי של תיק הפטנטים של הלקוח, באופן שיחסום מתחרים ויעצים את הערך המסחרי של החברה. הוא עובד בצמוד ללקוח כדי להבטיח שהפטנטים שהוא מוציא יתאימו ויתרמו למטרות העסקיות שלו, כדי שהלקוח יקבל את ערך הפטנטים הגבוה ביותר בעלות הנמוכה ביותר. 

לאור מעורבותו בלמעלה מ- 20 דיוני בית משפט בנושא פטנטים, מר קוק רכש ניסיון משמעותי הן בהגנה על זכויות המוגנות בפטנט והן בתביעת זכויות. הניסיון שלו בבתי המשפט כולל את כל השלבים של ההליך המשפטי. מהשלבים המוקדמים של בקשות לביטול התביעה ללא משפט וכלה בניהול משפט בפני חבר מושבעים, הכולל השמעת טענות משפטיות בכתב ובעל פה. 

ההתמחות המשפטית של מר קוק, בפני המשרד האמריקאי לפטנטים (USPTO) כוללת הליכי התנגדות לפטנטים ותביעות פטנטים. הוא עסק בלמעלה מ-40 מקרים של תהליך סקירת פטנט בידי הצד המעורב (IPR), בייצוגם של העותרים ובעלי הפטנטים כמו גם במספר מקרים של תהליכי סקירה מחדש של פטנט בידי הצד המעורב והצד החיצוני (IPR+EPR). הוא פעיל גם בהליכי תביעת פטנטים ובהגנה על זכויות פטנטים לסטרטאפים כמו גם לחברות מבוססות מהמובילות בשוק. מר קוק סייע ללקוחות ברישום פטנטים, בגיבוש אסטרטגיה למונטיזציה של פטנטים ובעסקאות למכירת פטנטים ששווין המוערך נע בין 20 מיליון דולר ליותר ממיליארד דולר.

קרא עוד +

ציוני דרך

סייע לחברת AOLלהשיג עסקת פטנטים בשווי 1.056 מיליארד דולר עם חברת מיקרוסופט ועסק הן בתכנון האסטרטגי של העסקה, הן בניהול המו"מ והן בסגירת העסקה. חבר בצוות התביעה של פניגן שעבד בצמוד ל- AOL כדי לגבש אסטרטגיה ולחזק את תיק הפטנטים לצורך הרחבת מטרות המונטיזציה של החברה.
ייצג עותר בתהליך IPR והשיג הליך משפטי עבור כל 20 הבקשות שהוגשו כנגד פטנט וכן החלטה סופית כתובה שמצאה את כל 20 הבקשות פסולות למתן פטנט.
Apple inc. v. VirnetX Inc (PTAB). ייצג בעלי פטנט והשיג עבורם החלטות ביטול הליכים מהוועדה לשמיעת תביעות וערעורים בנושא פטנטים (PTAB) ב- 7 הליכי IPR
RPX Corp v. VirnetX Inc. (PTAB). ייצג בעלי פטנט ב- 7 הליכי IPR שהוועדה (PTAB) סירבה להתחיל בהתבסס על תגלית שנעשתה ע"י בעלי הפטנט.
Microsoft Corp v. VinetX Inc. (PTAB). ייצג בעלי פטנט והשיג עבורם החלטות ביטול הליכים מה- PTAB ב- 7 הליכי IPR.
Trover Group Inc. v. Axis Communications Inc. (E.D. Tex.). ייצג את חברת Axis בהגנה כנגד תביעת פטנטים הנוגעת לטכנולוגיות וידאו ברשת.
Content Delivery Solutions LLC v. CDNetworks Inc. (W.D. Tex.). ייצג את חברת AOL בהגנה כנגד תביעת פטנטים הנוגעת למערכות להעברת תוכן מבוססות אינטרנט.
Voice Domain Technologies LLC v. Phillips Electronics North America Inc. (W.D. Okla). ייצג את חברת Phillips בהגנה כנגד תביעת פטנטים הנוגעת לטכנולוגיית הקלטת קול אישית.
Rolls-Royce PLC v. United Technologies Corp. (E.D. Va.). ייצג את חברת UTC בתביעת פטנטים הנוגעת ללהבי אוורור מסוג Swept למנועי טורבינות גז.
Netscape Communication Corp v. ValueClick Inc. (E.D. Va). ייצג את חברת Netscape בתביעת פטנטים הנוגעת לטכנולוגיית Cookies ב- HTTP.

מבחר פרסומים

 • Regular contributor to Full Disclosure, the firm’s patent prosecution newsletter; and Finnegan’s AIA blog on PTAB trials and AIA provisions.
 • “Nine Things Startups Need to Know About Patents,” StartIsrael, Sept. 11, 2016.
 • Coauthor. “Startups May Be Forfeiting Revenue and Market Share by Foregoing Patents,” Globes, Aug. 11, 2016.
 • Coauthor. “Patents Are Business Tools for CyberTech Companies, Not Trophies,” Haaretz Cyber Magazine, June 2016.
 • Coauthor. “Trends for FinTech Patents at the PTAB,” Law360, Feb. 12, 2016.
 • Coauthor. “Protecting Your Innovations: Patent Pitfalls to Profits,” MIT Venture Capital & Innovation Conference Blog, Nov. 27, 2015.
 • Coauthor. “Section 101 Metrics: Post-Alice District Court Rulings on Section 101 Motions,” IP Litigator, Sept./Oct. 2015.
 • Coauthor. “U.S. Software Patents—Obtainable, Enforceable, and as Important as Ever,” Managing Intellectual Property, May 27, 2015.
 • Section editor. Advanced Technology Patent Report 2015, April 2015.
 • Coauthor. “10 Ways to Avoid or Limit Institution in an AIA Proceeding,” Law360, Nov. 24, 2014.
 • Coauthor. “3 Big Patent Moves That Won’t Generate Real Value,” Entrepreneur.com, Nov. 13, 2014.

פעילות מקצועית

 • American Intellectual Property Law Association

 • Federal Circuit Bar Association

 • Virginia State Bar (Intellectual Property Law Section and Antitrust, Franchise and Trade Regulation Section)

סמכות לייצוג בבתי משפט ולשכות עורכי דין

  וירג´יניה

  בית המשפט המחוזי של קולורדו

  בית המשפט המחוזי של טקסס

  משרד הפטנטים האמריקאי

השכלה

  האוניברסיטה האמריקאית בוושינגטון

  2008, תואר ראשון במשפטים (J.D)

  אוניברסיטת הארטפורד

  2005, תואר ראשון בטכנולוגיות הנדסת קול