חפש פניגן

עסקאות פטנטים וייעוץ אסטרטגי

סקירת הנוף העסקי. זיהוי הזדמנויות.
חברות הזנק חדשניות, תאגידים רב-לאומיים וארגונים אחרים אשר מונעים ע"י קניין רוחני, פונים למשרד פניגן על מנת שננחה אותם בעת בחינת האפשרויות העומדות בפניהם בסוגיות קניין רוחני. אנו עובדים ביחד עם הצוותים העסקיים, המשפטיים והטכניים של לקוחותינו בפיתוח תיקי קניין רוחני אשר יתאימו ליעדיהם העסקיים. ניסיוננו המשפטי והטכני הרב, מקנה לנו את היכולת להתאים את התוכניות לצורכיהם הייחודיים של לקוחותינו. אנחנו שוקלים בהערכתנו תיקים קיימים ותיקים בשלבי פיתוח, בכדי להבטיח שהתוכניות העסקיות יתבססו על מוצרים ומסביבם, ויספקו הגנה מוצקה על נכסי הקניין הרוחני כך שתמנע הפרה. לכן, לעתים קרובות נדרשים זיהוי ותעדוף נכסים בליווי המלצות להענקת רישיונות לטכנולוגיות; או מכירת נכסים שוליים בכדי ליצור הכנסות; או המלצות לתרומת נכסים ואף הזנחתם כדי לצמצם עלויות; או זיהוי רכישות העשויות לחזק תיק קיים או להרחיבו.

בדיקות נאותות. הערכת סיכונים. צעד בטוח קדימה.
במיזוגים, רכישות, שותפויות ועסקאות השקעה המתבצעים בקצב מהיר ותחת לחצים כבדים, הצורך במתן הערכה מדויקת ומקיפה של קניין רוחני הוא הכרחי. הסוגיות הדורשות מחשבה מעמיקה כוללות, בין השאר, נושאים כגון התוצאות האפשריות של התדיינות משפטית קיימת או פוטנציאלית, אפשרות הקצאת הסכמי קניין רוחני של החברה, והיקפן ובעלותן של זכויות הקניין הרוחני.  משמעות הדבר, צורך בהערכת חוזקו של פטנט מורשה אחד או בסקירה של פורטפוליו כולל.

הבנתנו המעמיקה במגוון טכנולוגיות וכן שליטתנו בחקיקה בתחום הקניין הרוחני מאפשרות לנו לסייע לחברות להגיב במהירות לכל סוגיה העלולה להתעורר במהלך עסקה בתחום הקניין הרוחני, לספק תשובות מחושבות ומדויקות לשאלות משקיעים ולנסח תנאים בחוזה אשר יקצו סיכונים בצורה הנכונה. האנליזות הממוקדות והמתוחכמות של נכסי הקניין הרוחני שאנחנו עורכים בנושאים רלוונטיים, מסייעות ללקוחותינו לבצע עסקה הוגנת.

ניהלנו בעברנו בדיקות נאותות בסוגיות מורכבות כגון המיזוג בין אקסון ומוביל (Exxon-Mobil) וכן בסוגיות ממוקדות כגון אנליזת הסכמי רישוי לחברת הזנק ביוטכנולוגית חדשנית כמועמדת למחזור מימון נוסף. מימדי המשרד שלנו, הרקע הטכני והניסיון שלנו, מאפשרים לנו להרכיב ולגייס את הצוות המתאים ביותר אשר יזהה במהירות סוגיות מרכזיות, יציע אפשרויות לצמצום סיכונים וינסח אסטרטגיה לחיזוק עמדת המיקוח של לקוחותינו. במצב אידיאלי, נערכות בדיקות נאותות בראשית הליך המשא ומתן, בכדי להותיר זמן לניתוח מחושב של ערך תיק הקניין הרוחני וכן להותיר זמן לביצוע פעולות מתקנות המופנות לסוגיות העשויות להשפיע על העסקה.

כרייה ומיפוי של תיק הפטנטים שלך
פתיחתם והבנתם של נכסיך בהקשר הרחב יותר, יגלו את המיצוב שלך בשוק ויחשפו הן את המחסומים שיש לתמרן מסביבם והן את ההזדמנויות לצעד בטוח קדימה.

ניסיוננו מאפשר לנו לחפש ידע קודם בתחום, ספרות ופטנטים רלוונטיים מסביב לעולם. כישורי המיפוי ושיטות הפעולה שלנו מאפשרים לנו להגיש תמצית מידע יישומי בצורה נגישה וקלה להבנה. אין תחליף לידע האנושי ולניסיון האישי שלנו, בבואנו לפרש את המידע ולקבוע דרכי שימוש בו, לעיצוב אסטרטגיה עסקית, בהקשר לשוק, בתחום הקניין הרוחני. אנחנו מסייעים לך להבין את נקודות החוזק ומרחב הפטנטים שלך ולבחור האם להתעמת עם המכשולים הקיימים או להלך מסביבם (design around). כאשר אתה עומד בפני החלטה הרת-גורל לעתידה של החברה, תובנה זו היא הכרחית להצלחתך.

הערכת נכסי הקניין הרוחני שלך באמצעות חוות דעת וייעוץ
כאשר חברתך שוקלת התדיינות משפטית, מערך עסקי חדש, פיתוחו של מוצר חדשני, בניית תיק הפטנטים, או רישוי או מכירת פטנטים, עליך להבין את מצבך המשפטי והעסקי הנוכחי, את הסיכונים ואת האפשרויות הקיימות. משרד פניגן יוכל לספק לך את המידע וההכוונה שיסייעו לך לקבל את הבחירות הנכונות בעבור העסק שלך.

אנו מגישים מאות חוות דעת בשנה – החל מחוות דעת יחידה על פטנט מסוים ועד מתן ייעוץ שוטף וממושך בתיקי פטנטים מורכבים או בהתדיינות משפטית. אנחנו מתמקדים בסוגיות כגון תוקף הפטנט, האפשרות לאכוף אותו, שימוש בו לרעה, סוגיות "design around", האפשרות לרישוי, ניסוח חוזה בדבר קניין רוחני ואכיפתו , וכן  פיקוח על ייצוא. אנחנו יוצרים שותפויות עם הצוותים המשפטיים, העסקיים והטכניים של לקוחותינו כדי לזהות את הפוטנציאל לסיכונים ולתגמולים, החל משלב הרעיון הראשוני ועד לשלב בו תיקי הקניין הרוחני מהווים מקור רווח.

בנוסף לייעוץ בדבר עסקאות, אנו מייעצים ללקוחותינו לגבי אסטרטגיות טרום התדיינות משפטית כעניין שבשגרה. ניסיוננו הנרחב בתחום ההתדיינות המשפטית מספק לנו תובנה ממקור ראשון, לגבי הטיעונים המגוונים אשר הצד שמנגד עלול להעלות. הודות לניסיוננו בהתדיינות משפטית בשילוב עם ניסיוננו בעסקאות קניין רוחני, נוכל להנחות את לקוחותינו ביישוב סכסוכים באמצעות הסדרים מבטיחים בטרם התדיינות משפטית או במהלכה.

יצירת ערך באמצעות רישוי, איגום או עסקאות אחרות
לעתים תכופות מינוף פטנטים, סודות מסחריים או חלקים מתיק קניין רוחני מייצרים תזרימי הכנסה, פותחים שווקים חדשים או גורמים להוצאת מתחרים מהשוק. ייעצנו הן ליזמים קטנים והן לתאגידי ענק המדורגים בדירוג החברות Fortune 50, בנוגע לכל סוגי העסקאות הקיימים למעשה, בתחום הקניין הרוחני. סייענו ללקוחות בהקמתן ובהרצתן של תוכניות רישוי שהובילו ליצירת תזרמי הכנסה משמעותיים ועבדנו עם לקוחות באיגום (יצירת מאגר משאבים) של פטנטים ובטיפול בסוגיות תקנים. ניסיוננו המשפטי והטכני, יחד עם הרקע שלנו בעסקי ניצול טכנולוגי ונכסי קניין רוחני, נותנים ללקוחותינו יתרון אסטרטגי. עסקאות קניין רוחני, שהן לעתים קרובות בעלות אופי גלובלי, דורשות מעורבות שותף בעל ידע עסקי ובעל מומחיות משפטית וטכנית.

עסקאות עוסקות במגוון תחומים, החל ממתן רישיונות פשוטים לשם יצירת הכנסה וכלה בבריתות אסטרטגיות מורכבות המספקות גישה למוצרים ולשווקים  לשני הצדדים גם יחד. ביכולתנו לנתח את הפוטנציאל ליצירת הכנסות מתמלוגים על זכויות קיימות של קניין רוחני  ואז לגבש וליישם תוכניות רישוי שיסייעו לך לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם להכנסות. אנו מייעצים בנוגע לכל מרכיב בתכנית העסקאות, החל מהסכם הערכת סודיות ראשוני וכלה בניהול הפורטפוליו שלך המכיל הסכמי קניין רוחני שבוצעו. ככל שיתפתחו קשריך העסקיים, נסייע בידיך באכיפת ההתחייבויות בהסכמים אלה או בשיפורן.

משרד פניגן בעל ניסיון בעסקאות שנרכש במשך דורות, והוא חלוץ בפיתוחן של הרשאות בתחום הקניין הרוחני. עורכי דין שלנו מילאו תפקיד מרכזי בייסודה ובהנהגתה של "אגודת מנהלי ההרשאה" (Licensing Executives Society) והם ממשיכים למלא תפקידי מפתח בהנהגתה בארה"ב ובאופן בינ"ל. אנו רשות מוכרת בתחום החקיקה הקשורה בעסקאות קניין רוחני ועורכי הדין שלנו משמשים כפרופסורים שלא מן המניין, באוניברסיטאות שונות ומפרסמים מאמרים בכתבי עת בנושאים של הרשאות ועסקאות בקניין רוחני. אנחנו נחשבים בעיני רבים, כמומחים המובילים בתחום של רישוי קניין רוחני.

פיקוח על ייצוא והנחייה רגולטורית
פיתוחה של אסטרטגיה בינלאומית בדבר פטנטים דורש ניווט זהיר בין הדרישות הרגולטוריות והמנהלתיות המשתנות של פיקוח על סחר וייצוא. דרישות מקיפות אלה משפיעות על חברות וארגונים אמריקאיים המייצאים חומרי גלם, תוכנות וטכנולוגיות כמו גם על חברות לא-אמריקאיות העשויות להשתמש בפריטי יצוא אלה במוצרים שלהן. בסביבה הגלובלית הנוכחית, המגמה הרווחת היא אכיפה תקיפה והקנסות הם כבדים. משחק לפי הכללים הוא הכרחי. פירושו של חוסר הבנת ניואנסים עלול להתבטא באבדן גישה לשוקי מפתח ובהטלת קנסות ותביעות אפשריות, תוך הפרה בהיסח הדעת של תקנות הייצוא.

למשרד פניגן ניסיון ממוקד בתחום ייחודי זה. הודות למשאבינו הרבים, יש לנו הכלים להנחות אותך במבוך של התקנות האמריקאיות בדבר הייצוא של חומרי גלם, תוכנות, טכנולוגיות, ואף העברת מידע. אנחנו מייעצים בקביעות ללקוחותינו לגבי תקנות ייצוא, מספקים חוות דעת על סיווגים, מגישים בקשות רישוי או בקשות חריגה מרישוי וכשמתעורר הצורך, נוכל לייצגך בפעילות אכיפה.

חוזים ממשלתיים
חברות חדשניות מזהות את ההזדמנויות אשר מעניק הממשל האמריקאי בנוגע לכניסה לשווקים חדשים ולהגדלת הכנסות. אך שיתוף פעולה מסוג זה כרוך לעתים קרובות, בניואנסים משפטיים ובהליכים מורכבים בנוגע להגנה על הקניין הרוחני שלך. למשל, מידע הנוגע לקניין רוחני שלך עלול להיחשף בשגגה תוך מילוי דרישות החוק האמריקאי לחופש המידע. כדי להגן על עצמך, אתה זקוק למשרד עורכי דין בעל ניסיון רב, משרד אשר מכיר את החוקים הנוכחיים, משרד אשר היה מעורב בפיתוחם במשך ארבעה עשורים ואשר מבין היכן עובר הקו האדום שיעצור את ההתקדמות.

משרד פניגן ייצג ועבד עם מספר רב של סוכנויות ומחלקות פדראליות, לרבות כל הסוכנויות הפדראליות המממנות מחקרים למעשה. בניהול משא ומתן עם הממשל, הכרחי להבין את המורכבות הכרוכה בחוזים ממשלתיים. ניסיוננו ומומחיותנו מאפשרים לנו לזהות הזדמנויות ואתגרים במהירות וביעילות.

ככל שההוצאות הכספיות בתחום המחקר והפיתוח מרקיעות שחקים, כך גדלה המשיכה למחקר ציבורי-פרטי כמכשיר למימון מחקר חדשני. משרד פניגן יכול לסייע בידך במאמציך להגן על האינטרסים שלך כאשר אתה משיג מענקי מחקר או כאשר אתה משתף פעולה עם מעבדות לאומיות וסוכנויות מימון עבור חקר פתרונות חדשניים.

קרא עוד +

מקצוענים קשורים

ג´פרי א. ברקוביץ´

+1 571 203 2710
Email

תחומי התמחות

ניהול פורטפוליו
כרייה ומיפוי של תיק הפטנטים שלך

טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט

הצג אזור התמחות
בדיקות נאותות
חוזים ממשלתיים
פיקוח על ייצוא
חוות דעת וייעוץ
רישוי, איגום או עסקאות אחרות