חפש פניגן

סימני מסחר באירופה

סימני מסחר באירופה היא חלק מתחום ההתמחות פרקטיקת קניין רוחני באירופה

סימני מסחר הינם חלק מהעבודה השוטפת של הפרקטיקה האירופאית שלנו

בעקבות ההצלחה של הפרקטיקה לרישום ותביעה של פטנטים באירופה, פניגן הקימה באפריל 2016 את הפרקטיקה האירופאית שלה לסימני מסחר.

חברות משגשגות מסתמכות על עוצמת המותגים שלהן כדי לתקשר את האיכות ואת הייחוד של המוצרים והשירותים שלהן. לעתים קרובות סימני מסחר מהווים חלק עיקרי מהנכסים של החברה. הפרה או החלשה של סימן מסחרי יכול לפגוע במוניטין של החברה, להקטין את ההכנסות ובעצם לעלות לחברה במיליונים. אנו מסייעים ללקוחותינו הבריטים, האירופאים והבינלאומיים עם תיקי המסחר האירופיים שלהם, במיוחד בהגשת תביעות והעמדה לדין בגין הפרה של סימני מסחר בפני המשרד הבריטי לקניין רוחני, בפני המשרד לקניין רוחני של האיחוד האירופאי ובפני הארגון העולמי לקניין רוחני (WIPO). אנשי המקצוע שלנו בלונדון עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם עמיתינו בארה"ב כדי להבטיח עקביות בניהול תיקי השקעות, כמו גם באכיפת ההגנה על קניין רוחני. במידת הצורך אנחנו יכולים להיעזר בניסיון הרב של משרדינו בארה"ב להתמודד עם ביקורות מס בינלאומיות, בדיקות ניהול תקין, פיקוח על סימני מסחר, חקירות וסוגיות רישוי.

 

סימני מסחר: בקשות לרישום ותביעות על הפרה

במשרדינו בלונדון אנו מציעים ללקוחותינו סיוע בכל ההיבטים של סימני מסחר - הגשת התביעה והבקשה בפני המשרד הבריטי לקניין הרוחני ובפני המשרד לקניין רוחני של האיחוד האירופי. כמו כן, אנו יכולים להגיש בקשות בינלאומיות לסימני מסחר בהתבסס על בקשות שהוגשו או שנרשמו במשרדי הקניין הרוחני בבריטניה או באיחוד האירופאי. חברות המבקשות להגן על סימני המסחר שלהן בבריטניה ובו בזמן לעשות בהן שימוש ברחבי האיחוד האירופי, יכולות להגיש בקשה אחת מאוחדת עבור סימן מסחרי ובתשלום חד פעמי, אשר יגן על המותג שלהן בכל המדינות החברות באיחוד.

 

סמני מסחר בריטיים

בדומה לעבודה שאנחנו עושים במשרדים שלנו לסימני מסחר בארה״ב, גם עבור לקוחותינו באירופה אנחנו דואגים לתת ייעוץ  בנוגע לרישום של סימן מסחרי ובחירת אסטרטגיות שיבטיחו סימנים "חזקים" שניתן להשיג עוברם הגנה מידית. אם הלקוח מעדיף להשתמש במונח או בסימן תיאורטי, אנו מסוגלים לייעץ כיצד להשתמש במונח כך שהלקוח יהיה מוגן בפני כל ניסיון לתביעה נגדית. הייעוץ שלנו בשלבים המוקדמים של פיתוח סימני מסחר מסייע למנוע חיכוכים מיותרים ובזבזניים, כמו גם בעיות אכיפה שעלולים לעלות בהמשך הדרך.

לאחר בחירת הסימן המסחרי על ידי הלקוח, אנחנו מנהלים מחקר זמינות מקיף ולאחר מכן מנסחים עצות נהירות ומעשיות. אנו מבצעים הערכה קפדנית של כל בקשת חיפוש בכדי לוודא איזו סחורה ואילו שירותים רלבנטיים ללקוח, איזה סוג חיפוש כדאי להזמין, ואם צריך לקיים חיפוש במקורות משלימים. בנוסף, חוות הדעת שלנו אינן מבוססות אך ורק על תוצאות החיפוש כפי שהן מופיעות בדוח המוגש ללקוחות, אלא אנו בודקים סימנים ושמות רלוונטיים בכדי לקבוע אם הם בשימוש, ואם כן, את טיבם ואת היקף הזכויות של בעליהם. הניסיון המשפטי הרחב שלנו מאפשר לנו לספק חוות דעת מציאותיות אודות הזמינות של סימן מסחרי מסוים, וגם לתת המלצות מעשיות לגבי שימוש ורישום הסימן בכדי למנוע או למזער בעיות פוטנציאליות.

 

סימני המסחר של האיחוד האירופאי

הגשת בקשה לסימן מסחרי באיחוד האירופאי, היא פעולה יחסית חסכנית אשר מעניקה גישה ישירה לכל המדינות החברות באיחוד. אנו מציעים ללקוחותינו סיוע בביצוע מחקרי רקע מקיפים וממצים, המכסים את רשימות הסימנים ברמה הארצית בכל מדינה חברה באיחוד, וגם את מסד הנתונים של האיחוד האירופאי. בנוסף על השירותים שאנו מציעים בעבודה על סימני מסחר מקומיים בבריטניה, נייעץ לכם על הכדאיות להגיש בקשה דומה במוסדות של האיחוד האירופאי - עבודה מסוג זה שם לו ליעד לזהות אם הסימן המבוקש במדינות החברות עלול להתפרש כתיאורי מידי או כבעל משמעות או אסוציאציה שלילית בשפה המקומית.

עבור לקוחות שכבר יש בבעלותם סימנים מסחריים, אנחנו עובדים על לפתח הגנה אירופאית רחבה על ידי תביעת וותק (seniority). כך לקוחותינו אינם מחויבים להמשיך לשלם על הסימנים המסחריים שלהם דמי רישום וניהול עבור כל מדינה בנפרד, אלא הם מסוגלים לאחד את כל הסמנים ואת כל העלויות תחת האיחוד האירופאי, ולחסוך כסף רב.

 

סימני מסחר בינלאומיים

בפניגן, בדומה לתהליך התביעה והרישום של פטנט בארה״ב, כך גם היחס לרישום סמני מסחר מחוץ לארה״ב איננו מסתכם בעבודה אדמיניסטרטיבית גרידא. במקום זאת, אנו מבצעים בחינה מקיפה של אופי הסימן, של האופן בו הוא יושם בארה"ב, של תוצאות חיפוש בארה"ב ובמדינות אחרות, ממפים הסתייגויות ואתגורים פוטנציאליים, וכן דנים בתוכניות עתידיות עם הלקוח עבור הסימן. לאחר מכן נוכל לפתח אסטרטגיות לרישום מסחרי במספר רב של מדינות, שתותאמנה במיוחד לצורת הסימן ולהיקף הסחורות ו/או השירותים. לאורך השנים טיפחנו רשת של עורכי דין ופטנטים המתמחים בסימני מסחר בכל רחבי העולם. אנו מרכיבים צוות ייעוץ ייעודי שיענה לצרכים הסימן המסחרי הספציפי של לקוחותינו.

קרא עוד +