חפש פניגן

התדיינות משפטית (ליטיגציה)

צוות ממוקד שמלווה אותך לאורך כל הדרך

כתובעים או כנתבעים, עליכם להבטיח צוות מומחים שיגן על הקניין הרוחני (IP) שלכם  בצורה הטובה ביותר בהתאם לתיק הספציפי שלכם. מחלוקת משפטית הקשורה לקניין רוחני עלולה להוות איום גדול לחברה שלכם - עם סיכון לאובדן של מיליוני ומאות מיליוני דולרים. הפסד בבית המשפט יכול להוביל לפשיטת רגל. בכזו רמת סיכון, החברה שלך צריכה צוות מיומן בעל ידע מעמיק בטכנולוגיה, מדע ומשפט. עורכי דין ועורכי פטנטים המעודכנים תדיר בתקנות ובחוקים הרלבנטיים, כך שיוכלו להציע אסטרטגיות יצירתיות המותאמות במיוחד לחברה שלך ולהגיב ביעילות לכל סוגיה הקשורה לקניין רוחני.

 

בפינגן, אנחנו מבינים ש״ניצחון״ יכול להגיע מכל כיוון ובצורות שונות. עם למעלה ממאתיים מומחים, אנחנו מוכנים ומזומנים להתמודדות מקצועית חסרת פשרות לאורך כל התהליך מהפגישה הראשונה, המשך בעריכת הפטנט וכלה בייצוג בפני הערכאות השונות. כמו כן, אנחנו נהנים ממוניטין חיובי בזכות היכול שלנו להאיץ את התהליכים ולהגיע ליעדים בטרם שתהליך השיפוט מסתיים. הדגש שלנו על השגת התוצאות החיוביות ביותר בכל ערכאה -  בשימועים הקובעים את היקף הפטנט, בתהליכי שימוע מזורזים, בתהליכים להתנגדות לפטנט, בבוררות, ובמו״מ על הסדרים - מבטיח ללקוחות שלנו תהליכים מהירים ומוצלחים, שלרוב בכלל לא מערבים שופט ובית משפט וחוסכים משמעותית בהוצאות. בפשטות, דיון משפטי מוצלח בסוגיות של קניין רוחני הוא דיון שעונה על המטרות והיעדים של החברה בצורה היעילה והחסכנית ביותר.

 

להוביל את הליטיגציה של קניין רוחני

מזה למעלה מחמישים שנה, עורכי הדין והפטנטים של פינגן מייצגים את קהל לקוחותינו בכל הערכאות -  הפדרליות והמדינתיות, בבית המשפט הפדרלי לערעורים, ובבית המשפט העליון של ארה״ב - בסוגיות הטכנולוגיות המתקדמות והמורכבות ביותר, ובדיונים הקשורות לרישום מסחרי ומעילה בחסיון מסחרי. אנחנו מופיעים באופן תדיר בפני הועדה האמריקאית למסחר בינלאומי (ITC), המשרד האמריקאי לפטנטים וסימון מסחרי (USPTO), ובלשכת רשום הפטנטים והערר (PTAB) שלו. כמו כן עבדנו במוסדות הללו, ולרבים מהמומחים העובדים אצלנו יש ניסיון כמשפטנים וכבוחני פטנטים.

 

בזכות ארכיון התיקים הנרחב שברשותנו יש לנו את היכולת האנליטית והפרקטית להתמודד עם כל סוגיה משפטית - קטנה כגדולה ופשוטה כמורכבת. אנו עושים הערכת סיכונים פוטנציאליים וסיכויי רווח ותגמול של כל מחלוקת המוצגת בפנינו, ועל סמך זאת מציעים פתרונות יצירתיים המותאמים לדרישות הדינמיות עמם מגיעים לקוחותינו, הכוללים Fortune 100, Global 100, סטרטאפים וגם ארגונים פרטיים וציבוריים. היו לנו לקוחות מכל סוגי התעשייה הקיימים. התמודדנו עם תיקים מורכבים בסוגיות קשות במיוחד כדוגמת הורמוני גדילה, תרפיה גנטית, מיקרו-מוליכים ועוד. בנוסף, יש לנו נסיון רב גם במוצרים הקשורים לחיי היומיום כמו מכונות כביסה, טרמפולינות ומברשות איפור.

 

על אף שמעט מהמקרים מגיעים לבית משפט, בפינגן עורכי הדין והפטנטים מתחילים את העבודה בכך שהם יוצאים מנקודת ההנחה שהתיק שלהם אכן יגיע לבית המשפט. משמעות הדבר אינה ממצאים מיותרים וחשבוניות מנופחות, אלא דווקא הרכבת צוות במיוחד עבורכם שידע לבחון את כל המרכיבים החיוניים, החל מן התיק באופן כללי, המטרות והיעדים, המשך בהליכים הקשורים למוסדות הרלבנטיים והתקדימים המשפטיים הקשורים לתחום, וכלה במיפוי התחרות הקיימת בשוק והן זו הפוטנציאלית. העיקרון המנחה לאורך כל דרך הוא שידכם תצא על העליונה. עם למעלה ממאתיים משפטנים, עם תארים מקצועיים ואקדמים בכל אספקט של התחום ועם ניסיון מעשי בכל הערכאות הקיימות, לפינגן היכולת המקצועית לייצג בפני בית משפט בכל תביעה וערעור.

 

אסטרטגיות טרום-משפט
בחינה יסודית של כל החלופות האפקטיביות

כשאתם מחליטים לעבוד עם פינגן, כל המשרד הופך להיות חלק מהצוות שלכם. עם כל המומחיות, המוניטין והניסיון שלנו לרשותכם בכדי לגבש יחד את הגישה הנכונה המוצלחת ביותר עבור התיק שלכם. את העבודה אנחנו מתחילים עם שיחות כנות, שקיפות תהליכית, ניתוח מדוקדק של הסיכונים והתגמולים הפוטנציאליים, ומיפוי מקיף של התיק שלכם תוך שימת דגש על החוזקות והחולשות של המיקום היחסי שלכם בשוק הקיים. אנחנו מקדישים את הזמן הנחוץ להבין היטב מהן המטרות העסקיות שלכם, אילו אפשרויות פרושות בפניכם, מהי יכולת העמידה של החברה שלכם ברמות הסיכון הקיימות, ובהתאם מהם היעדים אליהם אתם מכוונים. כך אנו מפתחים חשיבת צוות אחידה המעוגנת בגישה ובאסטרטגיה התפורים למידות שלכם.

 

אין ספק שהמחשבה על תביעה משפטית יכולה להיות מכבידה ומאיימת, ולכן אנחנו עובדים בצמוד ללקוחותינו בכדי למצוא פתרונות מעצימים, שיהיו גם ״קוסט-אפקטיב״ וגם ״קייס-אפקטיב״. מבחינה היסטורית, פחות מארבעה אחוזים מן התיקים מגיעים לבית המשפט. כך שבעוד שאנו פועלים תוך יציאה  מנקודת המוצא שהתיק יובא בפני בית המשפט, החזון של החברה היא למצוא את הפתרון המושלם במהירות המרבית ועם הוצאות מינימליות. לאמור, אנו תמיד בוחנים אופציות חלופיות למשפט, כגון רישוי, תיווך, או בוררות. בנוסף, קיימת אפשרות לפתוח תהליך מקביל בפני מוסד אדמיניסטרטיבי או ערכאה אחרים, למשל ה-USPTO או ה-ITC. ויתכן שאתם בעצמכם תחליטו שפשרה הינה האפשרות הטובה ביותר עבורכם.

 

ייצוג בבית משפט פדרלי
תיקים חזקים המבוססים על הבנה מעמיקה ויסודית

כשתיקים מתמקדים בסוגיות מאד טכניות המשתייכות לתחום משפטי מורכב במיוחד, חיוני שעורכי הדין שלכם יהיו מעורים ומעודכנים בכל האספקטים הקשורים למחלוקת שאתם ניצבים בפניה. פינגן מסייע לחברות ועסקים מכל תחומי התעשייה והטכנולוגיה.  מכלל מערך עורכי הדין, המשפטנים, והמומחים הטכנולוגיים שלנו, למעלה מ-75 הם בעלי תואר שלישי. בנוסף, ל-300 מכלל אנשי המקצוע העובדים עבורנו תואר ראשון בתחום מדעי. על בסיס שליטה רחבה ומעמיקה בידע טכנולוגי אנו מסוגלים לעצב טיעונים מדויקים ומשכנעים. 

 

ברשותנו הניסיון והמומחיות לבחור ולהכין עדים שמספקים עדות מדויקת ואמינה. בזכות רשת המקורות הבינלאומית שלנו והרקע הטכני המגוון של המשרד שלנו, אנו יכולים למשוך אלינו ולשירותינו את מומחי הטכנולוגיה המובילים בעולם. ההכשרה והרקע המגוונים של עורכי הדין שלנו משתלבים יחד בכדי להבטיח ייצוג משכנע של התיק בבית המשפט, וכן בחקירה נגדית יסודית של העדים, בייחוד בסוגיות טכניות מורכבות. יש לנו מערכות יחסים מבוססות עם יועצים לענייני מושבעי ועדים וגם עם גרפיקאים, בכדי להבטיח שהתיק שלכם ייוצג באור הטוב ביותר. במידת הצורך ננהל דיון דמה של המשפט, בכדי להתכונן לכל התרחישים האפשריים ולהעריך מהן הגישות היעילות ביותר עבור התיק שלכם.

 

הליכים רשמיים בועדה האמריקאית למסחר בינלאומי (ITC)
כיצד להפוך אתגרים ייחודיים לטובתך

בכלכלה הגלובלית, מחלוקות בנושא קניין רוחני נידונות בהליכים הרשמיים בפני ה-ITC, על פי סעיף 337. תיקים אלו מערבים טכנולוגיות מורכבות שצריכות להענות לדרישות של החוקים הנומינאליים והפרוצדורליים הקשורים באופן ישיר ל-ITC, המהווה את מערך השימוע המהיר ביותר בארה״ב. השילוב של ניסיון מעשי בפני ה-ITC ומומחיות טכנית מאפשרים לפינגן לפעול בצורה אופטימלית על אף הדרישות הגבוהות. 

 

זמן ההמתנה של תיקים המובאים לדיון בפני ה-ITC היינו עד 18 חודשים, משמעותית פחות מהשנתיים מינימום שנדרש לחכות עבור שבתי המשפט הפדרליים בארה״ב ידונו בתיק. הגשת תביעה מעלה את אפשרות הסדר הפשרה, תהליך שב-ITC הוא בממוצע קצר יותר. אולם רק הכנה לשימוע בפני בית משפט תספק הגנה חזקה ובטוחה בדיון בהסדר פשרה. במידה והלקוחות שלנו נאלצים להופיע בבית משפט, אנו מפנים עבורם את מלוא המשאבים שלנו.

 

למעלה מ-90% מהתיקים הקשורים לסעיף 337 עוסקים במחלוקות על פטנטים. בשביל להתמודד עמן יש צורך בעורכי דין המתמחים בהנדסה ובמדע, שיוכלו להבין ולנתח את הסוגיות הטכניות, וכן שתיהיה תמיכה זמינה של אנשי מקצוע אחרים שמתמצאים בחוקים ובתהליכים של ה-ITC. לפינגן עורכי דין בעלי עשרות שנים של ניסיון בעבודה מול ה-ITC. בנוסף אין יום שעובר שפינגן איננו מייצג לקוח ב-ITC. הצוות הייעודי שפינגן מרכיב עבור התיק שלכם נשען על כל המחלקות הקיימות במשרד - טכנולוגיות חשמל ומחשוב, טכנולוגיות ביו-רפואיות/פרמקולוגיה, כימיה/מטלורגיה, מכניקה, סימון מסחרי - בכדי להבטיח עבודה המבוססת ידע משפטי וטכנולוגי החיוני להצלחה שלכם.

 

תביעות בפני משרד הפטנטים האמריקאי
לקבוע את הטון

מאז שהתחילו עם הליכי בדיקה לאחר-קיבול פטנט, בעקבות התקנה האמריקאית להמצאות (America Invents Act - AIA), חברת פינגן קובעת את הטון בשימועים בפני הועדה האמריקאית לרשום וערעור על פטנטים (PTAB). אנחנו היינו המשרד הראשון שהגיש בקשה לבחינת שיטת ניהול עסק כפטנט (CBM), הראשונים להציג בעל-פה בפני הערכאה, וכן הראשונים שזכו במשפט בערכאה זו. מאז התביעה הראשונה, שמרנו על הסטטוס שלנו כמובילים בכל הקשור לפרקטיקות ייצוג ותביעה בפני ב-PTAB, כאשר מיטב עורכי הדין והפטנטים שלנו עסוקים בבחינה בין-מרכיבית (inter-part review - IRP) והליכי בדיקה לאחר-קיבול פטנט (post-grant review - PGR) בכלל זה תיקים הקשורים לשיטת ניהול עסק (CBM). בפינגן למעלה מ-220 מומחים בעלי רישיון להציג בפני המשרד האמריקאי לפטנטים ולרישום מסחרי (USPTO) ועם למעלה מ-500 תיקים - כתובעים וכנתבעים - פינגן הינו גם אחד המשרדים המובילים בייצוג וטיעון בפני ה-PTAB.

 

 בכל הקשור לתכנון אסטרטגיה עבור משפט של הפרת פטנט, הליכי בדיקה לאחר-קיבול פטנט שינו את כללי המשחק. רוב התיקים העוסקים בהפרת זכויות קניין רוחני מערבים לא רק את בתי המשפט הפדרליים או את הועדה הבינ״ל למסחר (ITC), אלא גם את ה-PTAB. לפני שחברה מגישה תביעה, על בעלי הפטנטים להיות מוכנים להגיב לדרישה או מספר התנגדויות הדורשות בחינה של הפטנט המדובר, וכן על נתבעים של הפרת זכויות לקחת בחשבון אסטרטגיות הגנה והתקפה בכדי למנוע פעולות בכיוון מסוים שעלולות לפגוע בניהול התיק מכיוון אחר.

 

ההבנה והידע המעמיק שלנו בליטיגציה על פטנטים, בשילוב עם הניסיון שלנו בהליכי בדיקה לאחר-קיבול פטנט בפני ה-USPTO, מעניקים ללקוחות שלנו יתרון משמעותי כשהם באים לתאם הליכים המתרחשים בו-זמנית במוסדות ובערכאות השונות (IPR/PGR/CBM). לכן, חשוב שצוות הליטיגציה וצוות הייצוג בפני ה-PTAB יהיו מתואמים, כדי שיוכלו להבטיח שהאסטרטגיות תהיינה נהירות ושלובות זו לזו בהתאם לעמדה של הלקוח - כנתבע או כתובע. בתור אחד ממשרדי הייצוג הידועים והמוערכים ביותר בארה״ב, עורכי הדין והפטנטים שלנו מודעים לאפשרות של עמידה בפני הערכאה ולכן הם נערכים בהתאם.

 

ערעורים
תובנה שעשויה לטרוף את הקלפים

עורכי הדין והפטנטים של פינגן מובילים בהופעות, הן בהליכים מקוצרים והן בתביעות בית המשפט, בפני בתי הדין הפדרליים. בנוסף לניסיון המעשי שלנו ברמה הפדרלית, אנחנו גם מייצגים את לקוחותינו בבתי המשפט לערעור בערכאות ברמת המדינה (State courts). כמו כן, עורכי הדין והפטנטים של פינגן היו מעורבים ברמה זו או אחרת בתיקים שהופיעו בפני בית המשפט העליון וששינו בתורם את כללי המשחק, אם זה בהדרכת לקוחות לגבי תהליך שימוע בין-ערכאתי (certiorari process) או בניסוח תיקי ״ידיד בית המשפט״ (amicus curiae) וכן במקרים של ייצוג בפני בית המשפט העליון.

 

סיבות רבות מייחדות את הגישה וההצלחה של פינגן בייצוג בפני הערכאות השונות הקשורות לליטיגציה של פטנטים. שמנו הולך לפנינו בכל הנוגע לאיכות התיקים שאנו מייצגים ולתהליכי הטיעון בעל פה שאנו מובילים. יש לנו הבנה רחבה ומעמיקה של הטכנולוגיה והחוק, המאפשרים לנו לזהות במהירות את הטיעון (או את שני הטיעונים) החיוני ביותר בכדי להבטיח הצלחה בפני הערכאה. רוחב הידיעה שלנו הוא זה שמקנה לנו את היכולת לעצב טיעונים חזקים ומתומצתים. בנוסף, יש לנו ניסיון רב בדחיית סוגיות מסוימות לשלב הדיונים שלאחר המשפט, ובכך לקצר וליעל את התהליכים. תשומת הלב הרבה שאנו מקדישים לפרטים והידע הרב מסייעים לנו להתעדכן ולהתאפס במהירות על תיקים חדשים שמועברים אלינו בעודם באמצע תהליך. עם עד שני תיקים ולא יותר מ-15 דקות להציג את הטיעון בעל פה בפני הערכאה, פינגן מביאה עמה את הניסיון שמטה את הכף לטובתכם. 

 

הסדר פשרה
שימוש בכל המשאבים בכדי למנוע אי-וודאות

במידת הצורך, בכל שלב - לפני, במהלך או לאחר הדיון - אנו יודעים כיצד להציע הסדר פשרה ולסלול את הדרך היעילה ביותר לכך. מבחינה היסטורית, כחברה העוסקת בעריכה וברישום פטנטים, כמה מההצלחות החשובות ביותר שלנו היו תולדה של צעדים מעשיים שפעלו לטובת הלקוחות שלנו מבלי לשאת את הסיכונים של הופעה בפני חבר מושבעים, שופט, ועדת בוררות, ועד מנהל, או פאנל ערעורים, שהיו קובעים בעצמם את עתיד הפטנט.

 

הניסיון שלנו מוכיח שהסדר פשרה טוב לעתים קרובות יכול להוביל ליתרונות עסקיים משמעותיים לטובת הלקוחות שלנו. יש ביכולתנו להזמין לשולחן הדיונים שופטים, מתווכים ובוררים, שיעזרו ללקוחותינו להבין טוב יותר את מצבם, ולהבטיח את טובת האינטרסים שלהם. במידה ובמהלך הדיון או לקראת סיומו, הסדר טיעון נעשה אפשרות ריאלית, סוללת המומחים שלנו מבטיחה שיהיו עורכי דין המתמחים בעיצוב מחדש של אסטרטגית הייצוג, מבלי להפריע לתהליך הלטיגציה שכבר פועלת לטובתכם.

 

בוררות ופתרון אלטרנטיבי למחלוקות 
להימנע ממחיר כבד בכדי למצוא את הפתרון הטוב ביותר

פינגן נהנית ממוניטין מעולה בכל הקשור ללטיגציה של קניין רוחני בפני בתי משפט וועדות ערר. אך בהינתן הנסיבות הנכונות, אנו מבכרים פתרון אלטרנטיבי למחלוקות.

 

יכולות הפתרון האלטרנטיבי שלנו נשענות על כלל הספקטרום האפשרי, החל מהפרות שימוש ברמה הביתית וכלה בהסדרים של הפרות שימוש ברמת התאגיד הבינלאומי - מקרים שיש ביכולתם לנסח מחדש ולקבוע את הסטנדרטים העתידיים לבחינת תיקים דומים. במהלך העשור האחרון, השתתפנו במספר רב של דיונים למציאת פתרונות אלטרנטיביים למחלוקות ברמה הלאומית והבינלאומית בפני מספר מוסדות: הלשכה הבינלאומית למסחר (ICC), הארגון העולמי לקניין רוחני (WIPO), והארגון האמריקאי לבוררות (AAA).

 

יש לנו ניסיון לאומי ובינלאומי במגוון רב של הליכים לפתרונות אלטרנטיביים למחלוקות, בכלל זאת תיווך בנוכחות שופט לבוררות בארה״ב, ייצוג בפני ערכאות קבועות וזמניות במערכת האמריקאית, דיון בפני מומחים ניטרליים, עבודה משותפת בסיוע ארגונים המתמחים בפתרונות אלטרנטיביים למחלוקות, והן בהשתתפות פעילה במו״מ בין תובעים לנתבעים. רבים מעורכי הדין שלנו הועסקו כעורכי דין ניטרליים, וכן השתתפו בדיונים בנוגע לתיקי פטנטים כיועצים מומחים ו/או קרואים בבתי משפט פדרליים בכל רחבי ארה״ב. 

קרא עוד +

מקצוענים קשורים

ג´פרי א. ברקוביץ´

+1 571 203 2710
Email

תחומי התמחות

בוררות ומנגנון חילופי ליישוב סכסוכים
חקירות ה-ITC לפי סעיף 337
הליכי התערבות בדבר פטנטים
אסטרטגיה טרום משפטית
התדיינות משפטית בדבר סימני מסחר