חפש פניגן

האינטרנט של הדברים (IoT)

מחברים את העולם

עם הפוטנציאל הממשי לאסוף נתונים מכל חפץ על פני כדור הארץ, האינטרנט של הדברים משנה איך אנשים עושים עסקים. בין אם זה בתחום של בתים, מכוניות, ייצור תעשייתי, שרשראות אספקה, אלקטרוניקה רפואית, מכשירים אישיים או חקלאות,הפוטנציאל של האינטרנט של הדברים מוגבל אך ורק בדמיונו של מעצב היישומים. תחום חדש זה מגדיל את הרווחים עבור מוצרים קיימים על ידי שיפור הביצועים והפחתת עלויות הייצור והתחזוקה שלהם. הוא מספק מקורות הכנסה נוספים עבור עסקים שמוכרים נתונים שנאספו ממכשירים חדשים אלו. וזה מאפשר למפתחים לגשת ולנתח מידע בדרכים שונות כדי לייצר שירותים ייחודיים באיכות שעוד לא נראתה כדוגמתה. התחום הזה והחידושים המגיעים עמו יוצרים אתגרי קניין רוחני חדשים, הן עבור היזמים והמפתחים והן עבור המשתמשים.

 

הגנה על הקניין הרוחני במרחב החדש של האינטרנט של הדברים

ביסודו, האינטרנט של הדברים הוא רשת של "דברים" או של חפצים פיזיים, המכילים חיישנים עם יכולות תקשורת רשת המאפשרים להם לדווח על פעולותיהם באינטרנט. עורכי הדין והפטנטים שלנו מבינים כיצד האינטרנט של הדברים משתמש בטכנולוגיות חדשות ממגוון תחומים שונים - חיישנים, רשתות, נתונים גדולים (big data), ניתוחי מידע ואבטחה - כדי לספק פתרונות יצירתיים עבור חידושים פורצי דרך. במשך עשרות שנים, פניגן סייעה לחברות לרשום פטנטים, לקבל רישיונות, ולהגן על הפטנטים האלה מפני תביעות ואתגורים אחרים.

 

אנחנו מודעים ומבינים כיצד האינטרנט של הדברים מאפשר פיתוח מודלים עסקיים חדשניים. אין ספק כי תחום זה יחולל מהפכה בפרדיגמה העסקית המסורתית, אשר הציעה מוצר אחד שהיה אמור לתת מענה לכל הצרכים של הצרכן הממוצע בנקודת זמן אחת. עשיית עסקים בעולם של האינטרנט של הדברים דורשת שינוי בחשיבה, כלומר מעתה מוצרים ושירותים יצטרכו לתת מענה לצרכים המשתנים של הצרכנים עם הופעתם בזמן אמת, כך שיהיו מסוגלים לחזות ולהתאים את עצמם לצרכים הללו. מצבת אנשי המקצוע של פניגן מקיפה ומגוונת, לרבים יש תארים מתקדמים בתחומי הטכנולוגיה הרלבנטיים עם עשרות שנים של ניסיון בתחום דיני הקניין הרוחני, כך שיש ביכולתנו להעריך את כלל הדרישות שיהיו לצרכנים החדשים ולסביבה העסקית שלקוחותינו יצטרכו להתמודד עמה.

 

פניגן יודעת את העבודה; החל מהבטחת זכויות הקניין הרוחני של לקוחתינו (המובילים את חוד החנית של התחום), המשך בניהול משא ומתן עבור רישוי, בהבטחת האכיפה על זכויות הקניין הרוחני כנגד מתחרים, וכלה בהגנה על חברות המואשמות בהפרת פטנטים. הניסיון שלנו כולל התקני רשת וגם טכנולוגיות אינטרנט, ומשתרע ממכשירים בודדים, כגון מוצרים וחידושים אלקטורניים אישיים, ועד למערכות מורכבות הפרושות בכל רחבי העולם.

 

הכרה והבנה מעמיקה של החוק ושל הטכנולוגיה

האינטרנט של הדברים הינו תחום דינמי שמשתנה תדיר ולא מספיק פשטא להכיר את החוק. לפניגן יותר מ-80 עורכי דין ופטנטים המתמחים בטכנולוגיות חשמל ומחשוב, למעלה מ-30 עם תואר שני, ולתריסר תואר שלישי בדיסציפלינות מגוונות כגון:

 • מדעי המחשב
 • אבטחת מידע
 • הנדסת חשמל ואלקטרוניקה
 • מידענות ומערכות מידע
 • תקשורת ופיזיקה

 

בנוסף, מתוך כלל מערך המשפטנים שלנו לרבים יש ניסיון מעשי בתעשייה עם רקע מקצועי בחברות האינטרנט של הדברים המובילות בעולם.

 

תכנון אסטרטגי ושירותים הקשורים לקניין רוחני

פניגן מסייעת ליזמי האינטרנט של הדברים לפתח אסטרטגיות קניין רוחני חכמות, מקיפות ומתואמות, בכדי לענות על הצרכים הספציפיים שלהם. השירותים שאנו מספקים ללקוחותינו כוללים:

 • פיתוח ועיצוב תיק פטנטים חזק ומקיף על ידי הבטחת רישום פטנטים בארה"ב ומחוצה לה.
 • ניתוח הנוף התחרותי בשווקים ספציפיים וייעוץ ללקוחות בתחומים בהם יכול להיות להם החופש לפתח מוצרים חדשים מבלי להפר פטנטים רשומים.
 • ניהול משא ומתן על הסכמי רישיון המאפשרים את החופש להציג מוצרים חדשים לשוק ולשמור עליהם בשוק.
 • ניהול תיקי פטנטים כך שיבטיחו הכנסות נוספות.
 • ביצוע ניתוח נזקים מתוחכם, הן במסגרת והן מחוץ להקשר של דרישות רישוי הוגנות, סבירות ולא מפלות (FRAND).
 • הבטחת האכיפה על פטנטים של לקוחותינו.
 • הגנה על לקוחות מפני תביעות הפרה בבתי המשפט המחוזיים של ארה"ב, ועדת הסחר הבינלאומית (ITC) ובית המשפט הפדרלי לערעורים.
 • אתגור והגנה על פטנטים בהליכים מנהליים בפני משרד הפטנטים וסימני המסחר בארה"ב (USPTO), כולל בדיקה מחודשת, הליכי ביקורת בין הצדדים (IPR) והליכי ביקורת אחרי קבלת פטנט (PGR).

 

משא ומתן ורישוי

תוכניות רישוי הפכו למרכיב מרכזי באסטרטגיות העסקיות של לקוחותינו. כיום, חברות מצליחות מנצלות את התוכניות הללו כדי לייצר הכנסות, לבנות את המותג ולחזק את המניות שלהן, ולמקם את עצמן ביתרון יחסי אל מול המתחרים. מחברות פורצ׳ון 500 (Fortune) ועד ליזמים קטנים, אנו מסייעים ללקוחות להקים ולהפעיל תוכניות רישוי שיוצרות תזרמי הכנסה משמעותיים, וכן עובדים עם לקוחות כדי לאחד יחד מספר פטנטים ולעמוד בסטנדרטים ההכרחיים.

 

ליטיגציה והגנה משפטית

מסוגיות קטנות ועד ליטיגציה המניחה את החברה על כף המאזניים, פניגן מעניקה הגנה משפטית למגוון רחב של לקוחות המתמודדים עם תביעות בגין הפרת פטנטים. למשרד יש היסטוריה ארוכה ומוצלחת בהגנה מפני תביעות הפרת פטנטים בערכאות רבות ברחבי ארה״ב והעולם. בימינו, לעתים קרובות תביעות משפטיות מצריכות התמודדות במספר ערכאות במקביל, למשל בפני ה-USPTO ובפני ועדת הערר שלה (PTAB). עם למעלה מ-250 עורכי דין ופטנטים הרשאים לעמוד בפני ה-USPTO, ולמעלה מ-40 מהם עם ניסיון מעשי, פניגן מספקת ללקוחותיה יתרון מובהק בזירה זו. לעורכי הדין והפטנטים שלנו ניסיון רב בהתמודדות עם סוגיות IPR ו- PGR, וכן יש לנו את הכלים ההכרחיים לייעץ ללקוחותינו אודות אסטרטגיות מתואמות בין הליך משפטי ב-PTAB לבין הליכים משפטים בבית המשפט המחוזי או בפני ה-ITC.

קרא עוד +