חפש פניגן

בריאות דיגיטלית

ההצלבה בין בריאות וטכנולוגיה יוצרת הזדמנויות חדשות

חידושים בעולם הדיגיטלי המוכוונים לניהול הבריאות האישית מהווים מהפכה של ממש בתעשיית הבריאות. סטארט-אפים כמו גם חברות מבוססות מפתחים פתרונות לא קונבנציונאליים - החל מרכיבים לבישים, המשך בגנומיקה וכלה ברפואה מותאמת אישית - המסייעים לא רק לזהות ולאבחן מחלות, אלא גם לחזות, לנהל ולמנוע אותן. פתרונות אלה נועדו להוזיל עלויות תוך כדי שיפור הטיפול בחולה.

 

בימנו לצרכנים יש גישה למספר גדל והולך של מכשירים ניידים ובמחיר סביר, שמיועדים להעניק למשתמש נתונים שונים בנוגע לבריאות וסגנון החיים האישי שלהם. שירותים מקוונים מספקים לחולים ולצרכנים גישה לניתוח נתונים ומידע בריאותי שעד לא מזמן היה זמין רק בקופות החולים. בעולם מקושר אינטרנטית סוג זה של מידע אישי יכול לסייע לאנשי מקצוע בתחום הבריאות לספק טיפולים באיכות גבוהה יותר. בו בזמן שטכנולוגיות בריאות דיגיטליות מאפשרות איסוף קל ושיתוף מהיר של מידע, טכנולוגיות נוספות מסייעות להבטיח את האבטחה של מידע זה ושהפרטיות של הלקוחות נשמרת.

 

עם זמינות מוגברת של נתונים, חברות בריאות דיגיטלי עושות שימוש בטכניקות אנליטיות מתקדמות בכדי לייעל את ערוצי הניהול והטיפול במטופל. טכנולוגיות אלה משפיעות על כל ההיבטים של מערכות הבריאות, כולל עיצוב רשת הביטוח, ניהול הטיפול המטופלים, גישה למכשירים רפואיים ומידע רפואי אישי, מערכות תקשורת רופא-מטופל, ושיטות לא מסורתיות לניהול בריאות אישית.

 

ככל שהרפואה המודרנית גדלה ונעשית מורכבות יותר, יכולת השליטה האנושית בכל המידע הזה מאותגר - ישנם אלפי אבחונים, תרופות ופרוצדורות רפואיות - טכנולוגיות בריאות דיגיטלי מספקות את הכלים הדרושים כדי לקדם את רמת הטיפול בחולה ואת איכות השירות.

 

הגנה על השקעות בתחום הבריאות הדיגיטלית

חברות בריאות דיגיטליות עושות שימוש בחידושים ממגוון רחב של דיסציפלינות טכנולוגיות בכדי לייצר את המוצרים שלהם. השילובים הללו מחייבים גישה רב תחומית להגנה אפקטיבית על הקניין הרוחני המתקבל. זוהי בדיוק ההתמחות של פניגן. היקף ועומק הניסיון הטכני של פניגן משתרע על פני מדעי החיים (ביוטכנולוגיה, תרופות, גנומיקה, ביואינפורמטיקה, מכשירים רפואיים), טכנולוגיות מחשב ותוכנה כגון נתונים גדולים (big data) ואחסון ענן, ייצור תעשייתי, ננוטכנולוגיה, חיישנים ותחומים רלבנטים אחרים. הניסיון הרב שלנו מאפשר לנו להבין הן את המדע הנמצא בבסיס נכסי הקניין הרוחני של לקוחותינו והן את הסוגיות המשפטיות הרלוונטיות.

 

אנו גם מבינים את הניואנסים המשפטיים הקשורים לטכנולוגיות השונות הללו. סוגים מסוימים של טכנולוגיות יכולים להיות מושפעים יותר מאחרים בכל הנוגע להיבטים משפטיים ספציפיים, ולכן אנו פועלים בשיתוף פעולה הדוק עם הלקוחות שלנו בכדי לפתח אסטרטגיות מתאימות להבטחת ההגנה על הקניין הרוחני וזאת בהתבסס על יעדי הליבה העסקיים שלהם, מהירות הפיתוח, קלות הכניסה לשוק, נזילות השוק, שינויים בשיתופי הפעולה העסקיים, קלות ההעתקה ויכולת האכיפה. בנוסף, אנו מבצעים הערכה של המגמות הנוכחיות בתעשייה, בהתאם לחקיקה ולפסיקות האחרונות, להתפתחויות פוטנציאליות במוצרים ובתעשייה, והשפעתן של התפתחויות אלו על עמדת הקניין הרוחני של לקוחותינו. לאחר מכן אנו מייעצים להם כיצד להגן על החידושים שלהם באמצעות פטנטים, זכויות יוצרים וסודות מסחריים, כמו כן אנחנו מדריכים אותם אודות המחסומים שנוצרו על ידי המתחרים. המטרה שלנו היא לזהות ביעילות ולהבטיח הגנות בטוחות שיבטיחו את המרב עבור הלקוחות שלנו.

 

ידע מעמיק בטכנולוגיה ובסוגיות משפטיות

בתחום החדש והמתפתח הזה, לדעת את החוק אינו מספיק. באמצעות 350 אנשי מקצוע המתמקדים בקניין רוחני, לפניגן יש את היתרון המובהק במתן סיוע ללקוחות להשיג הן את ההגנה המירבית והן להבטיח את המירב עבור לקוחות המפתחים את החידושים האחרונים בבריאות דיגיטלית. ליותר מ-75 מאנשי המקצוע שלנו יש דוקטורט, ולמעלה ממאה תואר שני במדעים. מאגר הכישרונות שלנו כולל עורכי דין ופטנטים, בוחני פטנטים, חוקרים ומהנדסים מדיסציפלינות מגוונות, הכוללות:

 • גנומיקה
 • ביוטכנולוגיה ותרופות
 • מכשירים המותאמים להשתלה
 • מכשירים לבישים
 • ננו-חיישנים והאינטרנט של דברים (Internet of Things)
 • מחשוב קוגניטיבי
 • נתונים גדולים (big data) וביואינפורמטיקה
 • אחסון נתונים מאובטח ותעבורת מידע
 • יישומי תוכנה מבוססי אינטרנט
 • מציאות משופרת (augmented reality) ומציאות ווירטואלית (VR)

 

אסטרטגיות קניין רוחני ושירותים מותאמים

פניגן מסייעת ללקוחות המפתחים חידושים בתחום הבריאות הדיגיטלית לעצב אסטרטגיות קנין רוחני מקיפות ומותאמות לענות על כל הצרכים שלהם. אנו מייעצים להם במגוון רחב של סוגיות קניין רוחני:

 • עיצוב וניהול תיק פטנטים מקיף באמצעות הבטחת פטנטים בארה"ב ובחו"ל.
 • הפיכת תיקי פטנטים למקור רווח בכדי להבטיח הכנסות נוספות.
 • ניתוח הנוף התחרותי ומתן ייעוץ ללקוחות לגבי מידת החופש לפתח מוצרים חדשים.
 • כתיבת חוות דעת ומתן ייעוץ שוטף לטכנולוגיות חדשות ומתפתחות.
 • ביצוע בדיקות נאותות.
 • ניהול משא ומתן להסכמי רישוי בכדי להבטיח את החופש לסחור את מוצריהם בשוק.
 • הגנה מפני הפרה של פטנטים באמצעות ליטיגציה או חלופות אחרות לפתרון סכסוכים.
 • מתן הגנה וייעוץ לסימני מסחר.
קרא עוד +