חפש פניגן

ק. גרגורי גרמנופולוס

שותף

+1 202 408 4263

gramenoc@finnegan.com

901 New York Avenue, NW Washington, DC 20001-4413

vCard

גרגורי גרמנופּוּלוס עומד בראש קבוצת תחום טכנולוגיית חשמל ומחשבים של המשרד. הוא בעל ניסיון של למעלה מ-15 שנים בתחום דיני הקניין הרוחני. הוא מטפל בענייני פטנטים עבור חברות מגיחות וחברות היי-טק בענפים שונים של מדעי החשמל, לרבות חומרת/ארכיטקטורת מחשבים, תוכנה, רשתות תקשורת, וכן עיבוד אותות דיגיטליים ומערכות בקרה. נתח גדול מפעילותו המקצועית הנוכחית מוקדש לייעוץ אסטרטגי בנושא רכש פטנטים והליכי קדם-משפט, הכנת חוות דעת בנושאים הקשורים להפרות ולתוקף של פטנטים, וכן להתדיינות משפטית בנושא הפרת פטנטים.


מר גרמנופּוּלוס מספק ייעוץ הן ללקוחות מקומיים והן ללקוחות זרים. רשימת הלקוחות שלו כוללת מספר משמעותי של לקוחות אירופיים, שהקשר עם חלקם נוצר במהלך תקופת עבודתו במשרד האירופי של הפירמה בבריסל, משנת 2000 עד שנת 2004. ההיכרות המעמיקה שלו עם מערכות הפטנטים הן בארה"ב והן באירופה מאפשרת לו ליישם נקודת מבט גלובלית ייחודית בבואו לייעץ ללקוחות בנושא תוכניות אסטרטגיות להגשת בקשות רישום ולרישוי פטנטים ברחבי העולם. מר גרמנופּוּלוס גם ייצג בהצלחה לקוחות בבית המשפט המחוזי בארה"ב ובתביעות רב-לאומיות בעניין הפרת פטנט.

במהלך הקריירה המקצועית שלו פיקח מר גרמנופּוּלוס על הניסוח וההובלה המשפטית של מאות בקשות לרישום פטנטים, וסייע ללקוחות לבנות באופן אסטרטגי ולנהל את תיקי הפטנטים שברשותם. כמו כן, הוא סייע ללקוחות למצות ערך מתיקי הפטנטים שלהם באמצעות מתן רישיונות ואסטרטגיות אחרות.

כמי שמרצה לעתים תכופות בנושא דיני הקניין הרוחני בארה"ב, מר גרמנופּוּלוס נשא דברים בפני מספר גדול של חברות הנמנות על רשימת Fortune 500 ובפני ארגונים בארצות הברית, כמו גם בפני חברות רב-לאומיות שונות ומשרדי עורכי-דין ברחבי העולם.

קרא עוד +

ציוני דרך

סייע לחברת AOL להשיג עסקת פטנטים בסך 1.056 מיליארד דולר עם חברת Microsoft, בעת ששימש יועץ מוביל לענייני קניין רוחני בכל הקשור לתכנון אסטרטגי, ניהול משא ומתן וסגירה; העסקה כללה מכירה של יותר מ-800 פטנטים ורישיון לתיק פטנטים. הוביל את צוות התביעות של משרד פניגן שעבד בצורה הדוקה עם חברת AOL לצורך בנייה אסטרטגית וחיזוק של תיק הפטנטים של AOL להשגת יעדי המונטיזציה של החברה.
ייצג יצרנית גדולה של מוליכים-למחצה בתביעה רב-לאומית על הפרת פטנט. השיג הסדר פשרה מועיל עבור הלקוחה באמצעות שימוש אסטרטגי בהליכי הסרת-תוקף בגרמניה לשלילת תוקפו של אחד הפטנטים הנטענים.
הגן על חברת Axis Communications Inc. במסגרת התדיינות משפטית רב-מחוזית בעניין טכנולוגיית JPEG ותביעות פטנט של חברת Compression Labs. השיג הסדר פשרה מועיל עבור הלקוחה.
הוביל את ההגנה של Swiss Post במסגרת מחלוקת משפטית גלובלית בעניין תביעות בגין הפרת פטנט בקשר לטכנולוגיה של אימות הזהות בדואר-אלקטרוני. עסק בתיאום האסטרטגיות המשפטיות בארצות הברית ובשוויצריה, לרבות בהליכי בחינה-מחדש בפני משרד הפטנטים וסימני המסחר של ארה"ב (USPTO), שדחה את כל 89 התביעות של הפטנט הנטען. הסדר פשרה גלובלי הושג בעקבות דחיית התובענה של הצד שכנגד בשוויצריה והגשת בקשות לפסק דין בהליך מקוצר לבית המשפט המחוזי בקליפורניה.
סיפק ייעוץ אסטרטגי לחברות גדולות בתחום התוכנה ומוצרי הצריכה האלקטרוניים לצורך ניהול משא ומתן להענקת רישיונות מול חברות כגון IBM, Texas Instruments וחברות היי-טק אחרות. השיג הסכמי רישוי מועילים, לאחר מתן סיוע לכל לקוח בניתוח פטנטים ופיתוח עמדות לצורך ניהול משא ומתן.
ייצג את חברת Moody´s במסגרת מחלוקת משפטית בעניין הפרה של סוד מסחרי והפרת חוזה בקשר לתוכנת תמחור הלוואות של החברה. הוביל את צוות הפרקליטים של משרד פניגן שניווט את דרכה של Moody´s בסדרה של משאים ומתנים שהביאה להסדר פשרה מוצלח ולכניעה של הצד שכנגד לכל התנאים שדרשה חברת Moody´s.
עבד בתפקיד מנתח מידע מודיעיני עבור המשרד למחקר מדעי של כלי נשק (OSWR) בסוכנות הביון המרכזית (CIA). חיבר מספר גדול של דוחות מודיעין בנושא מערכות מכ"ם ותקשורת מורכבות, לרבות דוחות שהוצגו בתדרוך היומי לנשיא (PDB).

מבחר פרסומים

 • מחבר “The America Invents Act: New Challenges and Opportunities for Patent Applicants and Litigants,” Intellectuele Rechten Droits Intellectuels, 2012.
 • מחבר-שותף. “Divine Intervention: Intervening Rights Based on Post-Grant Examination, Before and After the Leahy-Smith America Invents Act (AIA),”
 • מחבר-שותף. “The Extraterritorial Reach of U.S. Patents: Implications for the Global Marketplace,” a version of this article was originally published in the third issue in a series of reports published by BNA International as part of the IP & Technology Programme, May 2006.
 • מחבר-שותף. “Festo: The Tip of the Iceberg,” LES Benelux Newsletter, Dec. 2002.
 • מחבר-שותף: “The Doctrine of Equivalents After The Hilton Davis Case,” Patent, Japan Patent Attorneys Association, Nov. 1996.

פעילות מקצועית

 • איגוד לשכות עורכי הדין של אמריקה

 • איגוד לשכות עורכי הדין של הסבב הפדראלי

 • עמותת מנהלים בתחום רישוי פטנטים

 • איגוד דיני הקניין הרוחני של אמריקה

 • הפדרציה הבינלאומית של יועצים בתחום הקניין התעשייתי (FICPI), סניף ארה"ב

 • Eta Kappa Nu

סמכות לייצוג בבתי משפט ולשכות עורכי דין

  מחוז קולומביה

  וירג´יניה

  בית המשפט המחוזי של ארה"ב מחוז מזרח וירג´יניה

  משרד הפטנטים וסימני המסחר של ארה"ב

השכלה

  אוניברסיטת ג´ורג´טאון

  תואר בוגר במשפטים, 1995

  אוניברסיטת ג´ורג´ מייסון

  תואר בוגר במדעים, הנדסת חשמל, בהצטיינות, 1991