חפש פניגן

לינדה א. וודלר

שותפה

+1 202 408 4037

linda.wadler@finnegan.com

901 New York Avenue, NW Washington, DC 20001-4413

vCard

לינדה וודלר עומדת בראש קבוצת תחום הביוטכנולוגיה והפרמקולוגיה של המשרד. היא ממקדת את פעילותה המקצועית בעיקר בהתדיינות משפטית בנושא פטנטים ובמתן ייעוץ ללקוחות מענפי הפרמקולוגיה, הביוטכנולוגיה, המכשירים הרפואיים והקוסמטיקה.


מזה למעלה מ-20 שנה עוסקת גב' וודלר בהשגה, אכיפה והגנה על זכויות פטנטים במהלך כל שלבי ההתדיינות המשפטית בנושא פטנטים, החל מהשלב ההתחלתי, דרך ניהול משפט ועד להגשת ערעור. היא בעלת ניסיון מגוון שמשתרע החל מתיאום גלובלי של הליכי ערעור על פטנטים ברחבי העולם ועד לניהול יעיל של תיקים קטנים בהרבה. לקוחות ועמיתים כאחד רוחשים הערכה רבה ליכולתה של גב' וודלר להשתמש ברקע ההשכלתי שלה בביוטכנולוגיה ובניסיונה העשיר בהתדיינות משפטית כדי למצב אסטרטגית את התיקים שבטיפולה על מנת להפיק את מרב התועלת עבור לקוחותיה, בין אם בדרך של הסדר פשרה ובין אם באמצעות משפט. גב' וודלר עוסקת גם במתן ייעוץ ללקוחות בכל הקשור לאסטרטגיית קדם-משפט, ניתוח של בדיקות נאותות ומתן חוות דעת.

גב' וודלר מרבה להרצות בארצות הברית ובחו"ל על האתגרים וההזדמנויות הפוטנציאליות שבפני ענפי הפרמקולוגיה והביוטכנולוגיה בעת שהם מנווטים את דרכם לאור ההתפתחויות האחרונות בדיני הפטנטים בארה"ב.

קרא עוד +

ציוני דרך

(.Novartis Vaccines and Diagnostics, Inc. v. MedImmune, LLC (D. Del הגנה על חברת MedImmune במסגרת התדיינות משפטית על הפרת פטנט שהוגשה על ידי חברת Novartis בקשר לווקטורים של DNA רקומביננטי. התיק יושב בסופו של דבר בהסדר פשרה שפרטיו נותרו חסויים.
ייצגה חברות המייצרות מותגים פרמקולוגיים ביותר מ-20 תביעות לפי חוק האץ´-וקסמן, לרבות ייצוג של חברת Wyeth במסגרת התדיינות משפטית בעניין התרופה ®Effexor XR, תרופה נגד דיכאון עם היקף מכירות של מיליארדים רבים של דולרים. השיגה מספר רב של פסקי דין לטובת לקוחותיה בעניין בניית תביעות פטנט ופסק דין בהליך מקוצר בעניין הפרה ישירה, משתמעת ותורמת בתיק Wyeth v. Sandoz.
(.L’Oréal, S.A. v. Revlon Consumer Products Corp. (D. Del ייצגה את חברת L’Oréal במסגרת התדיינות משפטית על הפרת פטנט נגד חברת Revlon בעניין מברשות מסקרה. השיגה צו מניעה מטעמה של חברת L’Oréal כחלק מהסדר פשרה.
(.Organon Inc. v. Steris Laboratories Inc. (D. Ariz ייצגה את חברת Organon, Inc. במסגרת התדיינות משפטית בעניין חומרים חוסמי תגובה עצבית-שרירית. השיגה צו מניעה מטעמה של חברת Organon כחלק מהסדר פשרה.
(.Certain Salinomycin Biomass and Preparations, 337-TA-370 (ITC, Fed. Cir הגנה על חברת Hoechst AG במסגרת חקירה של ועדת הסחר הבינלאומי (ITC) בארה"ב בעניין תרופות אנטיביוטיות; חברת Hoechst זכתה בהליך שהתקיים בפני ה-ITC וכן זכתה בערעור.
(.Richardson-Vicks Inc. v. American Home Corp. (D. Del הגנה על חברת American Home Products Corporation במסגרת התדיינות משפטית על הפרת פטנט בעניין התרופה Advil® Cold & Sinus.
כיהנה במספר רב של תפקידים מובילים במשרד פניגן, לרבות שותפה-מגייסת, 2000-2002; ראשת מחלקת ליטיגציה, 2007-2009; וחברת הוועד המנהל של הפירמה, 2009-2012.

מבחר פרסומים

 • מחברת-שותפה. “Follow-On-Biologics Framework: Overview and Comparisons,” Drug Discovery & Development, Sept. 1, 2011.
 • מחברת-שותפה. “2011 Patent Law Decisions of the Federal Circuit,” American University Law Review, April 10, 2012.

פעילות מקצועית

 • איגוד הנשים חברות לשכת עורכי הדין במחוז קולומביה

 • איגוד לשכות עורכי הדין של אמריקה

סמכות לייצוג בבתי משפט ולשכות עורכי דין

  מחוז קולומביה

  ניו יורק

  בית המשפט המחוזי של ארה"ב, מחוז קולומביה

  בית המשפט המחוזי של ארה"ב, המחוז המזרחי של ניו יורק

  בית המשפט המחוזי של ארה"ב, המחוז הדרומי של ניו יורק

  בית המשפט לערעורים של ארה"ב, הסבב הפדראלי

  משרד הפטנטים וסימני המסחר של ארה"ב

השכלה

  בית הספר למשפטים ש אוניברסיטת מישיגן

  תואר בוגרת במשפטים, 1987

  אוניברסיטת אילינוי

  B.S. Biochemistry, 1984 תואר בוגרת במדעים, ביוכימיה, 1984