חפש פניגן

הליכי התערבות בדבר פטנטים

הליכי התערבות בדבר פטנטים היא חלק מתחום ההתמחות התדיינות משפטית (ליטיגציה)

מנהיגים בטיפול בהליכי התערבויות לגבי פטנט אמריקאי בקביעת "הראשון להמציא"
כאשר לפחות שני צדדים בלתי תלויים טוענים כי המציאו אותו הדבר באותה העת לערך, ברב המקרים, יוזמים ומיישבים את הסכסוך המשפטי לגבי השאלה "מיהו הראשון להמציא"? בהליך התערבות בפני ועדת הערעורים וההתערבויות בדבר פטנטים של המשרד האמריקאי לפטנטים וסימני מסחר. תוצאות ההליך יכולות להשפיע על תזרימי הכנסה של תאגידים, המיצוב בשוק וערך בעלי המניות. במשרד פניגן אנו בעלי הבנה בכל ההיבטים של החקיקה בדבר הליכי התערבות. מלבד ניסיוננו הטכני הרב וניסיוננו הנרחב בהתדיינויות בתחום הלכי התערבות בדבר פטנטים, אנחנו בקיאים בכל ההליכים הרלוונטיים במשרד הפטנטים וסימני מסחר האמריקאי ולכן יש לנו את הכלים הדרושים לטפל במקרי הליכי התערבות עתירי סיכונים.

מאז שחלו חוקי ההתערבות החדשים בשנת 1984, אנחנו מייעצים ללקוחותינו ומייצגים אותם במקרים של הליכי התערבויות לגבי פטנטים. כך ביססנו את מעמדנו כאחד המשרדים המוערכים ביותר בארה"ב בתחום של הליכי התערבות. בכל זמן נתון, אנו מעורבים בכ-10% עד 15% מכלל הליכי ההתערבות התלויים ועומדים. בחמש השנים האחרונות טיפלנו בלמעלה מ-60 הליכי התערבות וכ-50 מעורכי הדין במשרדנו בעלי ניסיון בהליכי התערבות. בין לקוחותינו נמנים תאגידי ענק המדורגים בדירוג החברות Fortune 500 וכן חברות ביוטכנולוגיות חדשות וחברות הזנק בתחום הטכנולוגיה.

ניסיון בכל ההיבטים של הליכי ההתערבות
הליכי התערבות לגבי פטנטים והליכי התדיינות משפטית בעלי מכנה משותף הכולל גילוי מסמכים,  האופי הווכחני של העבודה וחשיבות במתן עדות מומחים. כמו כן, להליכי התערבות יש הרבה מן המשותף עם הליכי רישום פטנטים: הצגת טיעונים בפני משרד הפטנטים וסימני מסחר האמריקאי בדבר כשירות פטנט, תיקון של התביעות, טענה לדין קדימה עקב תאריך הגשת בקשה קודמת לפטנט וקביעת מועדי ייסוד ההמצאה. לכן, הליכי התערבות הם הליכים מסוג ייחודי המשלבים נהלים שונים ונדרשת התמקצעות בטיפולם. משרדנו צבר ניסיון רב בכל היבט ובכל שלב של הליכים אלה – החל מהשלב הקריטי של הגשת הבקשה להליך התערבות דרך שלב קביעת הקדימות ועד לשלב האפשרויות הקימות לאחר מתן ההחלטה.

משרד פניגן, הוא אחד מבין המשרדים המעטים בעולם המתמחים בהליכי התערבות לגבי פטנטים ובעל ניסיון רב בהליכי רישום פטנט, באסטרטגיה לעסקאות הנוגעות לפטנט ובהתדיינויות בהליכי משפט וערעור. ידע בדבר יחסי הגומלין בין תחומים אלה הוא המפתח לפיתוחה ויישומה של אסטרטגיית התערבות מוצלחת. כיוון שנתקלנו בהתערבויות מתפתחות מכל זווית אפשרית, אנחנו יכולים לייעץ ללקוחותינו לגבי ההיבטים המשמעותיים ביותר, ולעתים קרובות, המסובכים ביותר של הליכי התערבות . למשל, האם ליזום הליך התערבות או להיכנס למשא ומתן כדי להגיע לפשרה, האם לערער על תוקפו של פטנט בפני הוועדה, האם להגיש תביעה על הפרת פטנט בפני בית משפט מחוזי או להמשיך בהליך לפי סעיף 146 בבית משפט מחוזי לעומת ערעור לפי סעיף 141 בבית משפט של הסבב הפדראלי.

מנווטים עבורך בין בתי המשפט בהליכי ההתערבות 
לאור ניסיוננו הנרחב בהתדיינות משפטית במשפטים ובערעורים, אנחנו יכולים להנחות אותך בהליך ההתערבות בפני מערכת בתי המשפט לאחר מתן ההחלטה על ידי המשרד לפטנטים וסימני המסחר האמריקאי. בין אם מדובר בבחינת החלטת המשרד לפטנטים וסימני מסחר בהתדיינות בבית משפט מחוזי מיוחד לפי סעיף 146 בפרק 35 של ה- USC (United States Code) ובין אם מדובר בערעור בפני בית המשפט האמריקאי לערעורים של הסבב הפדראלי, ייצוג על ידי פניגן מציע שילוב נדיר של התמחות בהליכי התערבות יחד עם ניסיון משמעותי בהתדיינויות משפטיות ובערעורים, עליהם מתבסס המוניטין שלנו.

הבנה עמוקה של טכנולוגיה
התמקדותנו בקניין רוחני באופן ייחודי מאפשרת לנו לגייס את ניסיוננו הטכני המקיף ואת אנשי המקצוע המיומנים שלנו בכל מקרה בו אנחנו מטפלים. למעלה מ-90 מעורכי הדין, הסטודנטים העמיתים והמומחים הטכניים שלנו הם בעלי תואר דוקטור במגוון תחומים – החל מנוירו-ביולוגיה ועד הנדסת חשמל. עם היכללותם של 60 בוחני פטנטים לשעבר בצוות שלנו, אנחנו מכירים את דרך הפעולה של משרד הפטנטים וסימני המסחר האמריקאי מבפנים ואנחנו מזהים את הסגולות של פטנטים או של בקשות לפטנט אשר יקבעו את קבלתם או דחייתם.

קרא עוד +