חפש פניגן

אישורי הגנה משלימה

אישורי הגנה משלימה היא חלק מתחום ההתמחות פרקטיקת קניין רוחני באירופה

אישורי הגנה משלימה הם חלק מהעבודה השוטפת של הפרקטיקה האירופאית שלנו

תעודות ואישורים משלימים (SPC) יכולים להרחיב את ההגנה על פטנטי מתחום התרופות (רפואיות ווטרינריות) ועל מוצרים להגנת הצומח, כולל קוטלי עשבים וקוטלי חרקים, לתקופה של עד חמש וחצי שנים. לכן, הם מהווים את אחד הכלים החשובים ביותר לעיצוב אסטרטגיה מסחרית לקניין רוחני.

החל מהתובנה הראשונה העולה במעבדה עד למוצר מוגמר שמוכן להפצה מסחרית, יכולות לעבור מספר שנים, שעלולות לגבות מחיר קשה על החברה. SPCs הוכנסו באירופה על מנת לפצות על הזמן שלוקח לקבל אישור רגולטורי להפצה של המוצר בשוק. ההארכה תיכנס לתוקף רק לאחר פקיעת הפטנט המקביל (20 שנה מיום הגשת הבקשה). רישום הפטנט מתקבל ישירות ממשרד הפטנטים הלאומי באירופה, או ממשרד הפטנטים האירופאי (EPO). אורך החיים המקסימלי של SPC לא עולה בדרך כלל על 5 שנים.

את משך התוקף של SPC ניתן לחשב באופן הבא: משך התוקף = התאריך בו האישור הראשון הונפק - תאריך רישום הפטנט - חמש שנים

לכן, אם האישור הראשון שהונפק לשוק היה לפני יותר מעשר שנים לאחר תאריך הגשת הפטנט המתאים, SPC יוענק לתקופה של חמש שנים.

ניתן להאריך את משך ההמתנה לפטנטים הנוגעים לתרופות ילדים בחצי שנה (עד להארכה כוללת של 5 וחצי שנים). משום שבאיחוד האירופאי פטנטים אלה נמצאים תחת הרגולציה של רפואת ילדים.

SPCs נופלות תחת ההגדרה של זכויות לאומיות, וזמינות בכל מדינות האיחוד האירופי (EU), באזור הכלכלי האירופאי (EEA), וגם במדינות אירופיות אחרות שאינן חברות באיחוד, כגון שוויץ. כרגע אין אפשרות ל-SPC אזורי, ולכן התיוק צריך להיעשות בכל מדינה ברמה הלאומית. כיוון שישנן פרשנויות לאומיות שונות עבור תקנות ה- SPC, לדעת מה בדיוק צריך להגיש והיכין היינן סוגיות מורכבות, ולכן בכדי להבטיח הגנה בכל רחבי אירופה נדרש תכנון אסטרטגי יעיל ומפורט.

עורכי הדין והפטנטים האירופאים של פניגן מנוסים בניהול בקשות ל-SPCs והבטחתן בכל רחבי אירופה. האופי הבינלאומי של פניגן מתבטא בכך שכשמתאפשר, אנו יכולים לתאם בקשות להרחבות טווח הפטנטים גם בארה"ב (PTE). בעזרת SPCs, בשונה מ-PTEs, ניתן להבטיח הגנה על פטנטים שמכסים מוצרים בבעלות צד שלישי.

לאור העבודה השוטפת בבית הדין האירופי לצדק (CJEU), עורכי הדין והפטנטים האירופאים של פניגן מעודכנים בכל ההחלטות וההתפתחויות האחרונות באירופה, ומסוגלים לתת ייעוץ אסטרטגי להגנה ברמה הלאומית, ברמה הכלל אירופאית וברמה הגלובלית.

קרא עוד +