חפש פניגן

 • חדשות ומדיה
 • מאמרים
 • תובנות IP
 • מה לעשות כאשר מוגשת נגדכם תביעה בארצות הברית בגין הפרת פטנט?

  29 אפר 2014
  News1

  הצעד הראשון הוא לבצע הערכה מלאה של הסיכונים הניצבים בפני העסק. לביצוע הערכה זו ייתכן ויידרש ייעוץ משפטי מסוים. לדוגמה, ייתכן שהתלונה שהוגשה נוקבת בשם החברה שלך כנתבעת ומציינת אחדים ממוצרי החברה. אם החברה תעריך את הסיכון אך ורק בהתבסס על המוצרים שהוזכרו, במקום על פי ההיקף המלא של המוצרים שבלב הסוגיה, פירוש הדבר שהחברה המעיטה משמעותית בערך הסיכונים שניצבים בפניה. ברגע שהחברה יודעת מהם הסיכונים, ביכולתה להחליט עד כמה קשה ברצונה להיאבק (וכמה היא מוכנה לשלם) כדי להגן על עסקיה.

  cheap nike lebron כדי לבחור עורך דין, עומדים לרשותכם מספר מדדים מוחשיים ובלתי-מוחשיים. עם זאת, בתום החיפוש אחר עורך דין, על החברה להחליט על מי היא "סומכת". באמצעות איסוף מידע רב ככל האפשר על עורכי דין אפשריים ניתן לסנן את מספר המועמדים ולהקנות לחברה תחושה נוחה לגבי ההחלטה הסופית שתתקבל. המדדים המוחשיים – כגון דירוגים מקצועיים, פרסים והערכת התקציב – הם הקלים ביותר לבירור. ישנם מספר כתבי-עת מוערכים שמפרסמים דירוג של משרדי עורכי הדין בארה"ב, ביניהם Chambers USA, American Lawyer וכן The National Law Journal.

  גם התקציב המוצע מסייע לקבוע האם משרד עורכי הדין יכול להוביל את הטיפול בתביעה באופן שעולה בקנה אחד עם האינטרסים העסקיים של החברה. ישנן חברות שמסתכלות אך ורק על התקציב המוצע ובוחרות את המשרד שהצעת התקציב שלו היא הזולה ביותר. אם הסיכונים שניצבים בפני החברה הם מוגבלים או נמוכים, בחירת המשרד שהצעת התקציב שלו היא הנמוכה ביותר עשויה להיות החלטה סבירה. אולם, בדרך כלל התייחסות לתקציב כשיקול אחד מבין הרבה גורמים תשרת טוב יותר את עניינה של החברה.

  איסוף מידע בנוגע למדדים הבלתי-מוחשיים יכול להיות קשה יותר, אולם הם יכולים לספק מידע חיוני. אם נציג של החברה נפגש עם עורכי דין ממשרד מסוים, ביכולתו להתרשם באופן בלתי אמצעי ולהחליט האם הוא סומך על עורך הדין, האם יש לו ביטחון ביכולותיו של עורך הדין, והאם לדעתו עורך הדין מבין את הסיכונים והצרכים העסקיים של החברה. ייתכן שלחברה יש יועצים משפטיים בארצה שיכולים להמליץ על משרדי עורכי דין בארצות הברית, אם כי על החברה לשאול ולברר מדוע היועצים המשפטיים המקומיים שלה ממליצים על משרד עורכי דין זה או אחר בארה"ב.

  ישנן דרכים רבות ושונות לנהל תביעה, בהתאם למה שעומד על כף המאזניים – לדוגמה, עורך הדין יכול להתמקד בקו הגנה מיטבי יחיד ולהימנע מלהעלות טיעוני הגנה אחרים, כאמצעי למזעור העלויות. ייתכן שעורך הדין לא יוכל להקטין את התקציב שלו, וכתוצאה מכך החברה לא תוכל לשכור את שירותי עורך הדין המועדף עליה, אולם על החברה לחוש בנוח לברר את הסוגיה, מתוך הבנה שהדבר עשוי להיות כרוך בבחירת אסטרטגיה שונה לניהול ההתדיינות המשפטית.

  בחירת עורך דין אינה עניין קל או פעוט-ערך. נדרשים לכך זמן ושיקול דעת מעמיק. אולם זהו צעד חשוב בתהליך הנמשך של בניית עסק. התמודדות עם תביעה בגין הפרת פטנט בארצות הברית היא למרבה הצער מחיר שנלווה לעתים להצלחה, ועל חברות זרות להיות מוכנות לתת לכך מענה כאשר עסקיהן מתרחבים.
   

  © זכות יוצרים .Finnegan, Henderson, Farabow, Garrett & Dunner, LLP
  מאמר זה מיועד למסירת מידע, אין בכוונתו להוות ייעוץ משפטי, והוא עשוי להיחשב מאמר פרסומי על פי חוקי המדינה החלים בעניין זה. מאמר זה מבטא את דעת מחבריו בלבד ואין לייחס את האמור בו למשרד Finnegan, Henderson, Farabow, Garrett & Dunner, LLP או ללקוחות המשרד

  מקצוענים קשורים

  ג´פרי א. ברקוביץ´
  Email