חפש פניגן

 • חדשות ומדיה
 • מאמרים
 • תובנות IP
 • איך מייצרים פטנטים ריווחים?

  14 פבר 2014
  מגזין אחד העם

  תיקי פטנטים מספקים ערך לחברה בדרכים רבות. הם מגנים על מוצרים מפני חברות מפרות ומאפשרים לחברה לשמור על נתח השוק שלה. פטנטים יכולים לשמש בתור כלים הגנתיים ולספק מינוף בעת ניהול משאים ומתנים למתן רישיונות והסדרי פשרה. פטנטים יכולים גם להפוך למקורות הכנסה באמצעות הענקת רישיונות שימוש או מכירה.

  clearance nike air max עם זאת, על מנת להשיג את מלוא הפוטנציאל, חובה לפתח את תיקי הפטנטים באופן אסטרטגי. תיקי פטנטים שנבנים מתוך מחשבה על שיקולים אסטרטגיים מספקים ערך רב יותר לחברה.

  התחילו בהצגת השאלות הנכונות

  אימוץ גישה אסטרטגית מתחיל באיסוף המידע הנכון על מנת להעריך כל תמצית המצאה (disclosure). יצירת תיאום בין תמציות המצאות לבין היעדים העסקיים והיעדים הטכניים מגדילה את הסיכוי שתיק הפטנטים יכלול פטנטים חזקים שעולים בקנה אחד עם המטרות העסקיות.
  lebron shoes sale על הממציאים להסביר כיצד ההמצאה מתקשרת לכל מוצר מסחרי. אך יותר חשוב על מנת לפתח תיקי פטנטים באופן אסטרטגי, הממציאים צריכים גם לציין לאיזה מבין המאפיינים של המוצר עתיד להיות ביקוש גבוה מצד הצרכנים. קרוב לוודאי שהמאפיינים המבוקשים על ידי הצרכנים הם גם המאפיינים שהמתחרים ירצו לכלול במוצריהם.

  הביאו בחשבון את חוזקו של הפטנט

  חוזק הפטנט אינו מוגבל לדיונים מקדימים לגבי יידע קודם בזמן עריכת הפטנט. חוזק הפטנט בא גם לידי ביטוי בקלוּת שבה ניתן לאתר הפרה של הפטנט. אם קשה לאתר הפרה, יהיה קושי לאכוף את הפטנט והפטנט עלול להיות בעל ערך נמוך.

  יצירת אסטרטגיה

  לאחר שתמציות ההמצאות הוערכו והובאו בחשבון הקריטריונים השונים, ההמצאות החזקות יותר עשויות להצדיק תקציבים גדולים יותר לצורך הכנה וניהול של הגשת בקשות לרישום פטנט. נדגיש שוב, בגדר המצאות חזקות יותר נכללות המצאות שמשפיעות על המטרות העסקיות הנוכחיות או העתידיות של החברה, שטמון בהן ערך פוטנציאלי חיצוני לחברה, או בעלות הפוטנציאל הרב ביותר לרישום פטנטים חזקים וברי-אכיפה.

  לבסוף, על תהליך ניסוח הבקשה לנצל את המידע שנבחן ונאסף בתהליך זה כדי לקבוע את היקף תביעות הפטנט ואת האסטרטגיה הכוללת לפיתוח הבקשות.

  סיכום

  פיתוח תיקי פטנטים באופן אסטרטגי יכול לסייע לחברה לשחרר ערך כלוא מתוך הקניין הרוחני שבבעלותה. מודעוּת לאחדים מהשיקולים שפורטו לעיל בעת פיתוח אסטרטגיית רישום פטנטים יכולה לסייע בבניית תיקי פטנטים חזקים שמספקים ערך ניכר לחברה שלכם.
   

  © זכות יוצרים .Finnegan, Henderson, Farabow, Garrett & Dunner, LLP
  מאמר זה מיועד למסירת מידע, אין בכוונתו להוות ייעוץ משפטי, והוא עשוי להיחשב מאמר פרסומי על פי חוקי המדינה החלים בעניין זה. מאמר זה מבטא את דעת מחבריו בלבד ואין לייחס את האמור בו למשרד Finnegan, Henderson, Farabow, Garrett & Dunner, LLP או ללקוחות המשרד

  מקצוענים קשורים

  ג´פרי א. ברקוביץ´
  Email